Mnóstwo miejsca na rozwój

  • Mnóstwo miejsca na rozwój

Mnóstwo miejsca na rozwój

W drugim kwartale 2015 roku, Dexion zakończył montaż regałów paletowych wąskiego korytarza i regałów przesuwnym MOVO dla firmy Coloplast w miejscowości Nyirbator na Węgrzech.

Inwestycja została wykonana w nowej fabryce firmy i wynikała z rosnących potrzeb magazynowych będących wynikiem rozwoju firmy. W zakresie dostawy firmy Dexion było kompleksowe wyposażenia magazynu, zarówno w regały paletowe wąskiego korytarza jak i regały paletowe przesuwne MOVO. Główna część regałów została zainstalowana w magazynie ciepłym. Dodatkowo, mały magazyn mroźnia został wyposażony przez Dexion w specjalne rozwiązanie regałowe, ściśle dopasowane do potrzeb klienta.

Największy nacisk klienta był położony na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno personelowi, towarom jak i samej instalacji regałowej. Dlatego też regały MOVO zostały wyposażone zarówno w globalny system bezpieczeństwa, zabezpieczający cały blok regałów jak i w systemy lokalne, zainstalowane na każdym wózku jezdnym. Zarówno dostarczona instalacja regałów rzędowych jak i regałów paletowych jezdnych, są rozwiązaniami modułowymi, które z łatwością mogą być rozbudowane w przyszłości, tak aby sprostać planom rozwojowym firmy Coloplast. Modułowość systemów i możliwość ich łatwej rozbudowy, były kolejnym ważnym wymogiem Coloplast, a ich spełnienie przez Dexion zadecydowało o wyborze przez klienta produktów naszego koncernu.

Podstawowe dane projektu:
Powierzchnia magazynu: 2.700 m2
Pojemność instalacji regałów rzędowych: 3.280 palet
Pojemność regałów MOVO: 1.024 palety
Rozbudowa magazynu jest przewidziana na kolejne 5.592 miejsca paletowe.

Założona w Danii w roku 1957 roku, Firma Coloplast opracowuje produkty i dostarcza usługi ułatwiające życie osobom z dolegliwościami z zakresu intymnej opieki zdrowotnej. Rozwiązania firmy ułatwiają codzienne życie pacjentom ze stomią, nietrzymaniem moczu, oraz ranami trudno gojącymi się. Firma działa na całym świecie i zatrudnia blisko 8.000 osób.
Biuro firmy na Węgrzech zostało otworzone już w 1991 roku. Pierwsza węgierska fabryka została uruchomiona w 2001 roku w Tatabányán. W fabryce tej produkuje się gumowe narzędzia i akcesoria.

Najnowsza fabryka na Węgrzech została uruchomiona w miejscowości Nyirbator w roku 2007, gdzie na powierzchni 22.000 m2 zatrudnionych jest 700 pracowników.