Mondi wybrała system satelitarny Dexion Shuttle dla swojego magazynu na Węgrzech

  • Mondi wybrała system satelitarny Dexion Shuttle dla swojego magazynu na Węgrzech

Mondi wybrała system satelitarny Dexion Shuttle dla swojego magazynu na Węgrzech

Mondi jest międzynarodową grupa działającą w branży opakowań i papieru, zatrudniającą około 25.000 pracowników w ponad 30 krajach. Kluczowe rynki firmy znajdują się w Europie Środkowej, Rosji, Ameryce Północnej i Południowej Afryce.

W ramach procesu modernizacji, Mondi zdecydowało się na zastosowanie nowego, bardziej wydajnego rozwiązania magazynowego w swoim magazynie na Węgrzech. Zgodnie z przyjętym w firmie modelem biznesowym, wybrano system satelitarny Dexion Shuttle jako rozwiązanie innowacyjne i znacznie zmniejszające koszty operacyjne w długoterminowej perspektywie.

System satelitarny Dexion Shuttle to półautomatyczne rozwiązanie dla masowego składowania towarów w kanałach składowych z wykorzystaniem platformy transportowej.  Rozwiązanie to eliminuje potrzebę wjeżdżania wózków widłowych do kanałów składowych – jak to jest na w systemach wjezdnych typu drive-in - a tym samym oferuje przyspieszenie operacji logistycznych i minimalizuje koszty wynikające z możliwości kolizji pomiędzy wózkami a regałami. .

Wszystkie czynności operacyjne w kanałach prowadzi się z użyciem platformy transportowej, który jest zdalnie sterowana przez użytkownika za pomocą pilota. Obsługa palet poza strefą składowania odbywa się przy wykorzystaniu standardowych wózków magazynowych.

Palety są umieszczone na platformie transportowej, która jest zasilana bateryjnie a następnie transportowane przez tą platformę, po specjalnej konstrukcji szynowej, do wybranego miejsca składowania. Pobieranie palet z regału odbywa się również za pomocą platformy transportowej, która jest przenoszona pomiędzy poszczególnymi kanałami z wykorzystaniem standardowego wózka widłowego.

Mondi, w swoim węgierskim magazynie, wdrożyło rozwiązanie wykorzystujące najnowszą wersję systemu DEXION SHUTTLE, który jest wykorzystywany do obsługi zarówno gotowych wyrobów jak i bel z surowcem do produkcji.