Arc E-Commerce, Švédsko

  • ArcEcommerce-Shuttle1
  • ArcEcommerce-Shuttle2
  • ArcEcommerce-Shuttle3

Arc E-Commerce, Švédsko - Dexion Regały Paletowe Satelitarne

Słowo kluczowe związane z logistyką w firmie Arc E-commerce to: optymalizacja przestrzeni.

Firma Constructor opracowała dla firmy Outl1.se w Sztokholmie dynamiczne rozwiązania składowania i obsługi wszystkich towarów sprzedawanych przez internet. Gdy poznaliśmy sposób działania tej firmy stwierdziliśmy, że system satelitarny obsługi palet będzie idealnym rozwiązaniem.

Joacim Boivie, założyciel sklepu internetowego Outl1.se, od kilku lat sprzedaje importowane towary i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego obecnie  klienci poszukują. Outl1.se specjalizuje się w produktach sezonowych, zatem latem można tam nabyć ogrodowe trampoliny i rowery, natomiast zimą sklep oferuje pompy ciepła i pługi śnieżne. Ciągle zmieniający się asortyment zapasów wymaga, by system magazynowania był w stanie obsłużyć duże ilości towarów przy zapewnieniu łatwego dostępu i składowaniu towarów sezonowych w odpowiednich warunkach.

www...
Dla firmy Outl1.se internet jest naturalnym środowiskiem działania, zatem sprawą oczywistą jest to, że przez internet znajdują swoich dostawców w Chinach. Podobnie, poszukując odpowiedzi na potrzeby magazynowe, to właśnie w internecie firma ta znalazła ofertę Constructor Szwecja. Największym kłopotem Joacima Boiviego było znalezienie równowagi pomiędzy zbyt dużą i zbyt małą ilością poszczególnych składowanych towarów. Większość sprzedawanych przez outl1.se produktów pochodzi z Chin, zatem z uwagi na długi okres pomiędzy pomysłem wprowadzenia danego towaru na rynek a jego realizacją, określenie odpowiednich ilości danego asortymentu ma pierwszorzędne znaczenie.

Logistyka magazynowa z systemem satelitarnym Pallet Shuttle
Jedną z kwestii, które firma Constructor musiała wziąć od uwagę, były wymiary magazynu, gdyż w całym budynku wznoszą się pokaźne kolumny. Poza tym, na asortyment magazynowanych towarów składały się różne rodzaje towaru na paletach o różnych wymiarach, o różnym stopniu konieczności zapewnienia dostępu oraz towary masowe. Idealnym rozwiązaniem, które spełniało wszystkie wymogi, był system paletowy regałów satelitarnych. Zapewniał on 4 segmenty magazynowe z 3 poziomami składowania, co gwarantowało łącznie 540 miejsc paletowych, do których system satelitarny miał nieograniczony dostęp. Uzyskano konstrukcję gęstego składowania zapewniającą dodatkową korzyść w postaci automatycznej platformy umożliwiającej układanie i wyszukiwanie palet, co zwiększyło prędkość działania magazynu.


Dane instalacji regałowej:

  • 4 segmenty magazynowe o głębokości 15 palet
  • Wysokość regałów: 4000 mm
  • Ładowność: 500 kg na paletę
  • Ilość miejsc paletowych: 540
  • Obsługa palet EURO o wymiarach 800 x 1200 mm
  • 1 platforma dla palet o maksymalnej masie 1500 kg