Ocay zwiększa dzienną wydajność kompletacji stosując kombinację rozwiązań marki Constructor

  • Ocay-Sweden-2
  • Ocay-Sweden-3

Ocay zwiększa dzienną wydajność kompletacji stosując kombinację rozwiązań marki Constructor

Ocay posiada 37 sklepów stacjonarnych w całej Szwecji oraz sklep internetowy – w związku z tym kwestie związane z magazynowaniem są priorytetem.

Oferta Ocay obejmuje 15 000 różnych linii produktowych włącznie z szerokim asortymentem produktów papierniczych, środków czystości i śrofków higienicznych, odzieży roboczej i opakowań, przechpwywanych w trzech magazynach centralnych umieszczonych w strategicznej lokalizacjach Östersund, Helsingborg i Luleå. Magazyny te obsługują klientów indywidualmnych i korporacyjnych, każdego dnia dostarczając towary klientom z całej Szwecjii.

Najnowszy magazyn centralny zlokalizowany w Helsingborg powstał w 2014 r. i został wyposażony w rozwiązania Constructor: regały paletowe połączone z regałami przepływowymi i pojemnikami plastikowymi. Tommy Pantzar, kierownik magazynu mówi: „Przenieśliśmy się z lokalizacji w Angelholm, która okazała się za mała, w związku z czym zaczęliśmy poszukiwać innego miejsca. Naszą uwagę zwrócił niedawno opuszczony budynek Rännarbanan w Helsingborg. Przeprowadzka trwała 3 dni – magazyn został zamknięty w piątek, a już w poniedziałek był ponownie czynny i dysponował dwukrotnie większą powierzchnią magazynową".

Magazyn w Helsingborg jest czynny w godzinach 06.00 – 23.00 i pracuje w systemie dwuzmianowym kompletując do 3000 zamówień dziennie. W magazynie znajdują się trzy hale: A, B i C. Hala A i C zawiera regały paletowe, natomiast hala B jest wyposażona w regały paletowe i rolki umożliwiający pobieranie w systemie przepływowym. Produkty są przechowywane w plastikowych pojemnikach umieszczonych na rolkach w linii. Siła ciężkości przesuwa pudła w kierunku obszaru kompletacji.

Richard Persson z firmy Constructor: „Rozwiązanie stanowiące kombinację regałów paletowych i systemów przepływowych do pobierania towarów powstało we współpracy z Ocay. Punkt wyjścia stanowiła nasza codzienną działalność. Wspólnie opracowaliśmy rozwiązanie, w którym dwa górne poziomy instalacji pełnią rolę zapasów buforowych, a poziom dolny jest wykorzystywany do kompletacji zamówień. Rolki są zamontowane w 5 rzędach, z których wszystkie są obsługiwane z poziomu podłogi. Mniej popularne produkty są przechowywane na półkach stacjonarnych".