Alternate GmbH, Niemcy

  • Alternate-GmbH-Germany-03
  • Alternate-GmbH-Germany-02
  • Alternate-GmbH-Germany-04
  • Alternate-GmbH-Germany-05
  • Alternate-GmbH-Germany-06
  • Alternate-GmbH-Germany-07
  • Alternate-GmbH-Germany-08
  • Alternate-GmbH-Germany-09
  • Alternate-GmbH-Germany-10

Alternate GmbH, Niemcy

Po tym, jak poprzednie centrum logistyczne o powierzchni 5800 m2 osiągnęło maksimum swoich mocy przerobowych, firma ALTERNATE podjęła decyzję o znacznym zwiększeniu przestrzeni przeznaczonej na przechowywanie produktów, kompletowanie zamówień i wysyłkę.

Nowe centrum logistyczne musiało posiadać powierzchnię magazynową wynoszącą ok. 8000 m2 oraz powierzchnię biurową o wielkości ok. 1800 m2. Na obszarze magazynu musiały również znaleźć się odpowiednio wykończone pomieszczenia umożliwiające techniczną realizację usług. 

Rozwiązanie

We współpracy z ALTERNATE firma Dexion dostarczyła i w ramach ambitnego harmonogramu  zainstalowała trzy wymagane komponenty: system regałów palet wraz z antresolą oraz konstrukcję wewnętrzną.

Pracownicy zdejmują produkty poruszając się na ręcznych wózkach paletowych wśród 11 przejść pomiędzy nowymi, wysokimi regałami paletowym. Wózki te komunikują się poprzez Wi-Fi z systemem zarządzania magazynem przesyłającym informację o kolejnym elemencie, który ma zostać zdjęty z regału. Fakt usunięcia produktu jest potwierdzany na ręcznym skanerze, a wydruk dowodu dostawy i etykiety odbywa się automatycznie.

W bezpośrednim sąsiedztwie magazynu regałowego firma Dexion wybudowała dwukondygnacyjną antresolę z wysoką przegrodą. Rozmieszczony na trzech poziomach sprzęt biurowy i stacjonarny jest tutaj poddawany kontroli i przygotowywany do wysyłki.

Winda towarowa (do 100 kg) pozwala na szybkie i łatwe transportowanie dużych ilości towarów na wózkach widłowych z magazynu wysokiego składowania bezpośrednio do obszaru biurowego.

We wnętrzu przyległego kompleksu biurowego o powierzchni 1800 m2 znajduje się zwracająca uwagę podwójnie przeszklona przegroda MetaLine o aluminiowych ramach.

Pojemność systemu

REGAŁY DO WYSOKIEGO SKŁADOWANIA PALET P90:

Wysokość: 10 m
Liczba miejsc paletowych: 10 000
Szerokość pola: 3600/1800 mm
Waga palety: 500 kg
Obciążenie pola: 8000/6000 kg

ANTRESOLA DWUKONDYGNACYJNA:

Wysokość: 14 m
Liczba poziomów: 3
Obszar całkowity: 975 m2 (325 m2 na poziom)
Winda towarowa (do 100 kg)

ALTERNATE Computerversand GmbH to wiodący niemiecki dostawca online sprzętu, oprogramowania i elektroniki użytkowej. Klienci indywidualni i biznesowi z całej Europy składają zamówienia drogą telefoniczną lub za pośrednictwem krajowego sklepu internetowego ALTERNATE; dostawa następuje z reguły w następnym dniu roboczym. Całość liczącej 25 000 produktów oferty jest przechowywana i dostarczana w nowoczesnym centrum logistycznym zlokalizowanym w heskiej miejscowości Linden.