Motoryzacja

Zróżnicowane kształty i wymiary części motoryzacyjnych, począwszy od tłumików po kruche szyby czołowe, są źródłem szeregu wyzwań związanych z ich składowaniem. Dlatego opracowaliśmy specjalne rozwiązania ułatwiające przechowywanie takiego towaru. 

Wybierz swoją branżę i zobacz jak możemy Ci pomóc

Serwisy i warsztaty
 

Workshop and garage storage solutions 

Składowanie części i narzędzi

Salony samochodowe i dostawcy części samochodowych

Automotive Spare parts 

Rozwiązania dla dużych ilości, małych i nieporęcznych części

Producenci samochodowi
 

Storage solutions for Automotive Manufacturers 

Rozwiązania składowania dla różnorodnych części

 

Nasze rozwiązania dla warsztatów motoryzacyjnych są oparte na systemie regałów półkowych HI280, który ułatwia integrację wielu akcesoriów do przechowywania różnych elementów w jednym rozwiązaniu magazynowym, spełniającym potrzeby użytkownika. Nasz system przechowywania HI280 można skonfigurować na niezliczone sposoby, a następnie zmieniać, dostosowywać lub rozbudowywać pierwotną konfigurację. Dla podmiotów prowadzących działalność w branży motoryzacyjnej na większą skalę – takich jak centralne magazyny części i akcesoriów motoryzacyjnych – bardziej odpowiednim rozwiązaniem może okazać się system regałów paletowych P90.

Rozwiązania HI280 można skonfigurować na różne sposoby, w wersji wielopoziomowej lub na przesuwnych wózkach, tak aby optymalnie wykorzystać posiadaną powierzchnię magazynową. Czasami lepszym rozwiązaniem okazuje się system zautomatyzowany z maszyną magazynową, ale możliwe jest także połączenie maszyny z systemem regałów półkowych. Więcej informacji na temat dostępnych konfiguracji

 

Zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia, wiedzy oraz różnorodności produktów. Razem możemy stworzyć rozwiązanie w pełni odpowiadające potrzebom Państwa firmy!

 • Pełny asortyment specjalistycznych akcesoriów dla branży motoryzacyjnej, idealnie dostosowanych do specyfiki firmy
 • Pełna kompatybilność i skalowalność z naszymi standardowymi systemami, umożliwia dopasowanie do zróżnicowanych potrzeb
 • Doświadczeni doradcy z zaangażowaniem pracujący nad znalezieniem optymalnego rozwiązania dla klienta

Małe części

W branży motoryzacyjnej występuje ogromne zróżnicowanie kartonów i małych części wymagających efektywnego przeładunku i składowania. Liczba opcji i możliwości konfiguracji systemu regałów półkowych HI280 jest niezliczona, a nasze regały automatyczne sprawnie i efektywnie obsługują przechowywanie małych części. Oferta firmy Dexion obejmuje asortyment plastikowych pojemników kompatybilnych z systemem regałów półkowych HI280 lub regałami automatycznymi do obsługi kompletacji wymagających pobierania towaru z wielu lokalizacji lub przeładunku małych elementów.

 • Możliwość adaptacji półek poprzez dodanie pojemników magazynowych i zróżnicowanych przekładek
 • Zintegrowane szuflady z przesuwnymi przekładkami
 • Szybkie i efektywne magazynowanie w regałach automatycznych z wykorzystaniem pojemników, przekładek i akcesoriów wspomagających kompletację

Opcje konfiguracji:


Przedmioty wiszące

W systemie HI280 dostępnych jest kilka możliwości przechowywania towaru w pozycji wiszącej. Jedną z nich są panele z hakami, które zapewniają dobry przegląd posiadanego zapasu towarów i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Inny sposób to tradycyjne drążki. Wybór zależy od rozmiaru przechowywanych produktów.

 • Tekstylne i gumowe dywaniki samochodowe często są zaopatrzone w wieszak, dlatego łatwiej je przechowywać na drążku.
 • Paski napędu osprzętu czy wycieraczki lepiej zawiesić na panelach zaopatrzonych w haczyki, gdyż w ten sposób łatwiej zorientować się w posiadanym asortymencie i odszukać właściwy produkt.

Opcje konfiguracji:


Przedmioty wielkogabarytowe

Niektóre części samochodowe mają duże gabaryty lub nietypowy kształt, przez co trudno je przechowywać w tradycyjnych regałach. Potrzebne są więc rozwiązania specjalne. Dzięki akcesoriom do przechowywania części motoryzacyjnych w systemie HI280 składowanie tłumików, szyb czołowych czy elementów nadwozi nie sprawia problemu.

A może warto zainstalować regał automatyczny? Tace do regałów automatycznych idealnie nadają się do składowania części o nietypowych kształtach. W zależności od potrzeb klienta Dexion może dostarczyć rozwiązanie, które optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, jest bezpieczne i ułatwia kompletację.

 • Efektywne przechowywanie tłumików
 • Bezpieczne i łatwe w obsłudze rozwiązania do magazynowania szyb samochodowych
 • Rozwiązania do przechowywania nieporęcznych i wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne elementów nadwozia, takich jak pokrywy silnika, drzwi i błotniki.

Opcje konfiguracji:


Narzędzia

Serwisowanie i naprawa samochodów oraz innych pojazdów wymagają dziś korzystania z wielu różnych i specjalistycznych narzędzi. Mają one zróżnicowane wymiary, często nietypowy kształty i mogą być bardzo kosztowne. Instalując regał do zautomatyzowanego magazynowania Dexion możne usprawnić system przechowywania narzędzi. Rozwiązanie to umożliwia przechowywanie narzędzi w centralnej i łatwo dostępnej lokalizacji, w zorganizowany sposób, zapewniając jednocześnie lepsze ich zabezpieczenie. Częściej używane narzędzia można umieścić na półkach w regałach systemu HI280.

 • Scentralizowane i bezpieczne przechowywanie narzędzi w maszynach magazynowych
 • Zintegrowane szuflady półkowe i panele do przechowywania narzędzi w systemie HI280

Opcje konfiguracji:


Przedmioty ciężkie

Ciężkie elementy wymagają rozwiązań zapewniających zarówno bezpieczeństwo przechowywania, jak i łatwy dostęp do towaru. W skład systemu HI280 wchodzą specjalne półki do składowania ciężkich części samochodowych:

 • Półki kratownicowe do przechowywania produktów o dużym obciążeniu punktowym, takich jak akumulatory
 • Półki wzmocnione do ogólnie ciężkich przedmiotów

Opcje konfiguracji:


Opony i obręcze kół

Przechowywanie opon wymaga rozwiązań umożliwiających składowanie jak największej ilości towaru w dostępnej przestrzeni bez uszczerbku dla jego jakości. Dexion oferuje pełny asortyment rozwiązań do przechowywania opon, opracowanych pod kątem efektywnego wykorzystania przestrzeni, jakości i ergonomii.

System Dexion do przechowywania opon umożliwia ich przechowywanie w pozycji pionowej lub poziomej, oraz zarówno pojedynczych sztuk, jak i większych partii towaru.

więcej informacji o rozwiązaniach do przechowywania opon.


Produkty łatwopalne

W branży motoryzacyjnej występuje wiele produktów w postaci płynnej i produktów łatwopalnych. W wielu przypadkach konieczne jest stosowanie specjalnych rozwiązań magazynowych o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa. We współpracy z klientem możemy przygotować rozwiązania najlepiej odpowiadające jego potrzebom.

 • Integracja z instalacją tryskaczową
 • Otwarte półki zgodne z wymaganiami ubezpieczycieli i przepisami przeciwpożarowymi
 • Szafki do przechowywania rozpuszczalników

Opcje konfiguracji:


Cenne i delikatne części

Czasami istnieje konieczność przechowania szczególnie delikatnych lub cennych produktów, takich jak materiały marketingowe, narzędzia czy podzespoły elektroniczne. Umieszczając je w szafie HI280 można zapewnić im bezpieczeństwo, a także ochronić przed kurzem i zanieczyszczeniami. Jeszcze większe bezpieczeństwo i możliwość monitorowania zapewnia regał automatyczny.  Jeżeli produkty są wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne, można skorzystać z pełnego asortymentu pojemników magazynowych eliminujących ryzyko takich wyładowań.

 • Szeroki asortyment rozwiązań zabezpieczających przed kradzieżą i kurzem
 • Rozwiązania chroniące wrażliwe części przed wyładowaniami elektrostatycznymi

Opcje konfiguracji:


Rozwiązania do kompletacji

Dexion oferuje projektowanie i instalację rozwiązań usprawniających procesy kompletacji w zakresie poprawy ergonomii, obsługi pobierania towaru z wielu lokalizacji oraz zgodności z zasadą FIFO.

 • Regały z szufladami paletowymi umożliwiające bardziej racjonalne wykorzystanie powierzchni i poprawiające ergonomię
 • Regały przepływowe na kartony do obsługi kompletacji FIFO

Opcje konfiguracji:


Przedmioty długie

Do przedmiotów długich można zaliczyć takie elementy, jak listwy ozdobne, rury i resory piórowe. Efektywne przechowywanie takich części wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. Niektóre z nich lepiej przechowywać w pozycji pionowej, co zapewnia lepszy dostęp do towaru i ułatwia oszacowanie posiadanych zapasów. Inne produkty muszą być przechowywane w poziomie, aby nie uległy odkształceniu lub uszkodzeniu.

Opcje konfiguracji:


Broszura z rozwiązaniami dla motoryzacji:

Kontakt:

 +48 22 295 08 00
 Wyślij email

 

 

 

 

 • Konfiguracje produktów - Dexion

  Konfiguracje produktów

  Nasze produkty mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb lub montowane na podstawach jezdnych, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w budynku warsztatowym lub magazynowym.

 • Składowanie Opon - Dexion

  Składowanie Opon

  Uzyskaj jak największą pojemności magazynowania na dostępnej powierzchni, bez uszczerbku dla jakości opon, przy jednoczesnym zapewnieniu efektywnej i ergonomicznej obsługi, w każdym sezonie.

 • Motoryzacja Referencje - Dexion

  Motoryzacja Referencje

  Referencje związane z motoryzacją od niektórych z naszych klientów.