Din Bil, Szwecja

  • DinBil-Sweden
  • DinBil-Sweden3

Din Bil, Szwecja - Dexion Motoryzacja Referencje

Największa firma sprzedażowa i serwisowa Audi w krajach nordyckich z siedzibą w Gothenburgu przechowuje narzędzia w automatycznym regale windowym Constructor Tornado. System pozwala na ich przechowywanie w należytym porządku, a zaoszczędzona przestrzeń umożliwiła stworzenie dodatkowego punktu serwisowego.

Din Bil początkowo było zainteresowane nabyciem systemu regałów windowych, aby wykorzystywać mniejszą powierzchnię podłogową. Obecnie narzędzia przechowywane są w systemie windowym Tornado o wysokości 6,5 metra oraz szerokości 4 metrów.

„Automatyczny system umożliwił nam zorganizowanie nowego punktu serwisowego w warsztacie. Jako że wzrosła ogólna wydajność, a czas realizacji skrócił się. Jesteśmy w stanie serwisować o 4-5 samochodów dziennie więcej” - zauważa Mats Lindblad, kierownik warsztatu.

Zanim wyprodukowano Tornado, w warsztacie zmierzono i zważono 1300 narzędzi. „Jako że znaliśmy liczbę, rozmiar i wagę przedmiotów, byliśmy w stanie dostosować możliwości Tornado do potrzeb klienta. System wyposażony jest w 48 palet, z których każda może udźwignąć 300 kg" - mówi Stefan Lindh, kierownik ds. automatycznych regałów windowych w przedsiębiorstwie Constructor w Finlandii.

Znacząco wpłynęło to na porządek oraz estetykę otoczenia, ponieważ na ścianach ani podłogach nie ma narzędzi. Właściwie, można je zobaczyć tylko w rękach mechaników. Mechanik, który potrzebuje narzędzia wchodzi do zautomatyzowanego systemu, zamawia narzędzie i kwituje jego odbiór. Po zakończeniu pracy, mechanik natychmiast zwraca narzędzie do systemu. Jeśli inny mechanik potrzebuje tego samego narzędzia, może szybko sprawdzić, kto je ma w danym momencie.

„Mamy 15 mechaników. Zautomatyzowany system oszczędza ich czas, ponieważ nie muszą go marnować na szukanie narzędzi” - mówi Lindblad.

„To autoryzowane centrum serwisowe Audi. Musi ono spełniać wiele wymagań stawianych przez klienta. Sprzęt, wnętrze oraz wybór narzędzi musi zgadzać się z instrukcjami Audi. Dlatego też, nawet system Tornado został pomalowany na kolory Audi” - mówi dyrektor ds. marki, Håkan Bodeklint.

Din Bil Sverige AB to firma zależna Volkswagena, która zajmuje się sprzedażą i serwisem takich marek jak Volkswagen, Audi, Porshe, Seat i Skoda. Sprzedaż i serwis Audi odbywa się w oddzielnym budynku, w barwach Audi, zgodnie ze strategią marki. Wszystko jest tu w kolorze stylowej czerni i srebrnej szarości, nie wyłączając regału windowego Tornado.