FJ Industries, Dania

  • FJ_mobile_1
  • FJ_mobile_2
  • FJ_mobile_4

FJ Industries, Dania - Dexion Optymalizacja Produkcji

Firma FJ Industries składa się z dwóch oddziałów – FJ Sintermetal, specjalizującego się w produkcji elementów metalowych malowanych proszkowo, wykonanych ze stali i stali nierdzewnej, oraz FJ Automotive, zajmującego się produkcją i sprzedażą szerokiego wachlarza tłoczonych, żeliwnych, kutych i spiekanych kołnierzy wykorzystywanych w produkcji nowych pojazdów, jak i przeznaczonych na rynek wtórny. Oprócz tego, firma produkuje żeliwne, kute i obrabiane maszynowo elementy ze stali i stali nierdzewnej, przeznaczone do zastosowania w przemyśle.

FJ Industries wybudowała nowy magazyn o powierzchni 620 m2, a chcąc uzyskać możliwie najwięcej miejsca na składowanie palet poszukiwała solidnego systemu regałów.

Rozwiązanie:
Personel techniczny firmy Constructor zaprojektował specjalną, dopasowaną do potrzeb klienta, przesuwną konstrukcję regałów o trzech różnych wysokościach słupów.

Konstrukcja MOVO składa się ze słupów o wysokości 5.5, 6.5 i 7.5 m. System oferuje możliwość składowania 2688 palet, a z każdego korytarza między regałami można uzyskać dostęp do 512 miejsc magazynowych. Nośność konstrukcji wynosi 4000 kg na każda parę belek.

Dzięki specjalnemu podwieszeniu kabli sterujących, uzyskano możliwość bezkolizyjnego przejazdu przez instalacje, co przy zastosowaniu obustronnego sterowania, umożliwia jej obsługę z obu stron.

Dane:

Powierzchnia magazynu:

620 m2

Wysokość kolumn:

5.5 – 6.5 – 7.5 m

Ilość miejsc paletowych w 1 korytarzu

512

Ilość miejsc paletowych ogółem

2688

Nośność pary belek

4000 kg