Obszar produkcyjny

 • Dexion - Production Line Carton Flow
 • Dexion - Production Storage Machines
 • Dexion - Lean Manufacturing Skrues
 • Dexion - Lean Manufacturing Volvo 01

Elastyczne rozwiązania magazynowe, które poprawiają proces produkcyjny

Wyzwania na linii produkcyjnej:

 • Optymalne usytuowanie surowców lub podzespołów
 • Dostawa metodą JIS (Just in Sequence) bez okresów oczekiwania
 • Szybka, bezpieczna i ergonomiczna obsługa linii produkcyjnej
 • Zachowanie dobrych poziomów 5S w dynamicznym środowisku produkcyjnym
 • Składowanie buforowe surowców lub podzespołów
 • Bezpieczny sposób przenoszenia koszy magazynowych w obszarze produkcyjnym
 • Elastyczny system składowania zapewniający możliwość przechowywania elementów o różnych rozmiarach i wadze
 • Redukcja niedokładnego doboru podzespołów

W Waszej fabryce prawdopodobnie jest kilka obszarów produkcyjnych, w których znajdują się specjalistyczne narzędzia lub maszyny.

Prawidłowo zorganizowany magazyn powinien zapewnić odpowiednie możliwości przechowywania sprzętu i surowców; powinna również istnieć możliwość dopasowania go do wprowadzanych zmian. Filozofia kaizen („zmiana na lepsze”) wymaga, by istniała możliwość dopasowania magazynu do modernizacji procesów lub uruchomienia albo wstrzymania produkcji danych produktów.

Staranne i wydajne magazynowanie małych elementów ma zasadnicze znaczenie

System Carton Flow (przepływu opakowań kartonowych) może stać się decydującym ogniwem w łańcuchu dostaw podzespołów do linii montażowych i przenośników taśmowych. Stanowisko konfekcjonowania wykorzystuje wbudowane podajniki grawitacyjne, które transportują podzespoły do stanowisk montażowych bez potrzeby czynności ręcznych czy automatyzacji.

Tory systemu Carton Flow doskonale sprawdzają się w magazynach, umożliwiając załadunek towarów w tylnej części regału i ich rozładunek w jego przedniej części, a taki sposób składowania nosi nazwę metody FIFO (First In First Out). System Carton Flow jest odpowiedni do transportu opakowań kartonowych, lecz dostępny jest również w wersji zapewniającej transport palet. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zakładce Pallet Flow.

Więcej informacji na temat systemu Carton Flow.

Stanowisko konfekcjonowania dla linii montażowych i produkcyjnych,

Dzięki szerokiej palecie możliwości stanowisko konfekcjonowania firmy Constructor można dostosować do szeregu różnych wymogów i stworzyć indywidualny, dodatkowy punkt obsługi towaru przy linii produkcyjnej. Zwiększając wydajność na linii montażowej i produkcyjnej, stanowi element niezbędny w dynamicznym środowisku produkcyjnym.

Stanowisko to można zaprojektować w taki sposób, by uzyskać możliwie największe dostawy podzespołów utrzymując jednocześnie dobrze zorganizowane i ergonomiczne środowisko robocze.

Produkty na ilustracji:

 1. Paletowy system regałowy P90 jako konstrukcja podstawowa
 2. System Carton Flow
 3. Półki Pochyłe
 4. Przegrody półki
 5. Łoże wyciągane
 6. Łoże wyciągane
 7. Taca/Półka wyciągana
 8. Pochyły wspornik paletowy
 9. Pochyła półka boczna
 10. Stopka
 11. Stół warsztatowy

Łoże wyciągane zapewniające lepszy dostęp do składowanego towaru

Łoże wyciągane palet umożliwiają przesuwanie palet w przód i w tył, na zasadzie szuflady, nawet przy pełnym obciążeniu sięgającym 1000 kg.

 • Zwiększenie pojemności magazynowej
 • Stworzenie większej przestrzeni magazynowej
 • Łatwy dostęp
 • Zwiększone tempo pobierania towaru
 • Dobre środowisko pracy

Łoże wyciągane umożliwia oszczędności zarówno przestrzeni jak i czasu – dzięki ergonomicznemu pobieraniu towaru - gwarantując dobre środowisko robocze.

Więcej informacji na temat łóż wyciąganych.

Urządzenia składowania pionowego

Dla zapewnienia maksymalnej wydajności przy konfekcjonowaniu partii towaru lub przy tworzeniu bezpiecznego miejsca składowania narzędzi.

Automatyczny system składowania może zaoszczędzić nawet 70% powierzchni podłogi, zredukować błędy pobierania towaru o 70% oraz skrócić czas pobierania towaru o ponad 60%.

Najbardziej wydajnym sposobem korzystania z urządzeń magazynowych jest połączenie ich z systemem zarządzania towarem. Oprogramowanie TC2000 opracowano specjalnie z myślą o naszych urządzeniach magazynowych, i możemy je standardowo dołączyć do wszystkich naszych maszyn.

Więcej informacji na temat urządzeń magazynowych.

Prowadnice podłogowe

To solidne rozwiązanie zapewnia uzyskanie systemu prowadnic podłogowych o dużej wytrzymałości i wymagających niewielkiej ilości prac konserwacyjnych, które można zastosować w wielu obszarach produkcyjnych. Wykonane ze stali o grubości 8-10 mm, pomalowane na żółto, co zapewnia lepszą widoczność, oferują skuteczne rozwiązanie przy podziale stref produkcyjnych.

Powszechnie stosowane w celu zapewnienia określonego kanału podłogowego do przenoszenia koszy lub ciężkich towarów. Cieszą się również popularnością przy wyznaczaniu obszarów ruchu wózków widłowych. Tworzą bezpieczne i solidne rozwiązanie w każdej sytuacji, jaką można spotkać w magazynie. Prowadnice podłogowe są bezpiecznie przymocowane do podłogi za pomocą kotew, lecz w przypadku zmiany rozplanowanie magazynu kotwy można z łatwością zdemontować, a prowadnice przesunąć w nowe miejsce.

Ruchome regały półkowe

System regałowy HI280 firmy Constructor można konstruować na kilka złożonych sposobów. Jednakże jedno proste rozwiązanie w postaci Ruchomej Jednostki Regałowej cieszy się ogromną popularnością wśród naszych klientów. Ustawiając niewielki zestaw regałowy na kółkach można stworzyć regał doskonały do składowania małych elementów, narzędzi, przedmiotów osobistych lub podzespołów produkcyjnych.

Jednostka ta może pomieścić półki w różnych konfiguracjach, a szeroka gama elementów wyposażenia dodatkowego umożliwia jej pełne dopasowanie do potrzeb. Kółka zapewniają swobodę przemieszczania regału pomiędzy strefami produkcyjnymi, co stanowi łatwy sposób transportu danych elementów na jednym regale. Po przemieszczeniu regału w nowe miejsce kółka można łatwo zablokować.

Więcej informacji na temat systemu regałów i wyposażenia dodatkowego.

Pojemniki plastikowe

Pojemniki plastikowe firmy Constructor wykonane są z wysokogatunkowego polipropylenu, co oznacza, że obok odporności na działanie wody i oleju charakteryzują się również niezwykłą wytrzymałością, stawiając czoła wyzwaniom związanym z ciągłym użytkowaniem w wymagającym środowisku produkcyjnym.

Pojemniki można wyposażyć w oprawkę na etykiety, co zapewnia łatwy odczyt kodu kreskowego czy informacji na nalepce.

Wnętrze większych pojemników można podzielić na części z wykorzystaniem przekładek zatrzaskowych, co zwiększa do maksimum dostępną kubaturę.

Więcej informacji na temat plastikowych skrzyń i pojemników.

 • Dexion - C Rail Protection Barrier
 • Dexion - Floor mounted Column Guard
 • Dexion - Frame End Protector 01
 • Dexion - Safety Barrier System 02
 • Dexion - Vertical Safety Back Stop 02
 • Dexion - Snap on Column Guard

Osłony ochronne i wyposażenie zabezpieczające

Każda metoda składowania to dynamiczne środowisko, w którym ma miejsce stała rotacja towarów na szybko przemieszczających się wózkach widłowych. Przekłada się to na częste uszkodzenia, których można uniknąć stosując nasze specjalnie w tym celu zaprojektowane osłony ochronne.

Więcej informacji na temat naszego wyposażenia ochronnego.

Zadzwoń dzisiaj Zadzwoń dzisiaj:
+48 22 295 08 00
Send us an email Kontakt:
Wyślij wiadomość
Zapisz się do naszego
Newslettera

  

See also