Składowanie w magazynie-chłodni firmy HahkaWay pozwala utrzymać mięso w świeżości

  • HahkaWay_2
  • HahkaWay_1
  • HahkaWay_3
  • HahkaWay_4

Składowanie w magazynie-chłodni firmy HahkaWay pozwala utrzymać mięso w świeżości

Firma HahkaWay Ltd dostarcza swoim klientom usługi logistyki chłodniczej. Produkty są składowane na przesuwnych regałach paletowych w stałej temperaturze -25º C, aby utrzymać niezmieniony stan żywności podczas jej przechowywania.

Zanim wzniesiono budynek, w całym kraju istniało wiele magazynów z mrożonymi produktami. W firmie chciano zracjonalizować logistykę i przetwarzanie surowców, przy okazji zmniejszając liczbę pokonywanych kilometrów i ograniczając zbędne zużycie energii.

Centrum logistyczne zostało zaprojektowane i zrealizowane przez firmę Constructor Finland Oy. Zastosowano Efektywne zarządzanie przestrzenią i składowaniem palet oraz zminimalizowano powierzchnie korytarzy, dzięki rozwiązaniu, którym są przesuwne regały paletowe MOVO.

Regały MOVO są ustawione po obu stronach magazynu przy korytarzu głównym, który dzieli go na dwie połowy. Znajduje się w nim osiem oddzielnych bloków przesuwnych regałów paletowych, każdy z czterema lub pięcioma podstawami przesuwnymi o długości 28 metrów. Przy wejściu do magazynu znajdują się dwa przenośniki służące do przemieszczania towarów z chłodni do terminalu transportowego.

Niska temperatura składowania utrzymuje żywność i składniki w świeżości. Temperatura składowania w chłodni wynosi stale -25 stopni Celsjusza. Dwa systemy komputerowe zapewniają konsekwentne utrzymywanie temperatury równej -25 stopni. Efekt wytwarzania ciepła przez oświetlenie jest minimalizowany w ten sposób, że światła są włączane jedynie nad tym korytarzem, który jest otwarty, natomiast reszta hali jest nieoświetlona.

Wysokość

9,3 m

Liczba miejsc paletowych

16.000

‎‎Ciężar jednej palety

200-1000 kg

Długość wózka

28 m

‎Nośność wózka

240 t

Sterowanie

IFM Ecomat

   
HahkaWay Ltd jest firmą z branży logistycznej, która świadczy swoje usługi za pomocą najnowszej technologii, tak aby dostawy odbywały się we właściwym czasie i miejscu. Jej usługi obejmują cały łańcuch logistyki, od odbioru, pakowania, składowania i transportu do kontroli zamówienia i fakturowania. Pojemność centrum logistyki chłodniczej firmy HahkaWay czyni ją największym centrum składowania chłodniczego z regałami przesuwnymi w Finlandii. Produkty klientów są zamrażane, a następnie składowane w magazynie.