Novozymes, Dania

  • Novozymes1
  • Novozymes

Novozymes, Dania - Dexion Studium Przypadków

Novozymes, to duńska spółka będąca największym na świecie producentem enzymów, posiadająca klientów na całym świecie i działająca na bardzo szybko rozwijającym się rynku. W magazynie spółki, w którym zawsze panuje duży ruch, kontrole regałów zgodne z wymaganiami normy DS/EN 15635 przeprowadzane przez firmę Constructor, pomagają w utrzymywaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Menadżer Magazynu, Pan Niels Svendsen wyjaśnia nam: - Świadomość zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa w naszym magazynie jest dla nas bardzo komfortowa. Dzięki temu możemy skupić się na działaniach czysto-magazynowych. - dodaje Poul Erik Olsen, Lider Zespołu. - Nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie rozwiązań magazynowych, dlatego musimy mieć kontakt z jakimś ekspertem, który będzie dobrze znał nasz magazyn.

Komunikacja z firmą Constructor jest bardzo dobra. Kontaktujemy się z nią, gdy pojawiają się wszelkie problemy związane z naszym systemem regałów paletowych. - Nawet drobne pęknięcie lub niewielkie uszkodzenie, które może sprawiać wrażenie nieistotnego, może doprowadzić do katastrofy - objaśnia Pan Niels Svendsen.

- Podczas kontroli regałów często proponowane są nam pomysły lepszego wykorzystania przestrzeni magazynowej lub dalszego poprawiania bezpieczeństwa. Na przykład ostatnio zainstalowaliśmy osłony ram, aby zabezpieczyć je przed uderzeniami wózków widłowych.  - Prosty i skuteczny pomysł oraz dodatkowe wzmocnienie w jaskrawo-żółtym kolorze - trudno tego nie zauważyć - mówi Poul Erik Olsen.

- Muszę powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z firmą Constructor - podsumowuje Niels Svendsen. - Działamy w bardzo ruchliwym i ryzykownym środowisku, na regałach sięgających 10 do 12 metrów, wypełnionych paletami, w wąskich alejkach, po których nieustannie porusza się wiele wózków widłowych i podnośników do palet - mówi Niels Svendsen.