Skip to main content

Regały automatyczne

Wysoce wydajny proces kompletacji i pakowania, szybka dostawa drobnych części i zamówionych towarów najbardziej efektywną trasą, aby zminimalizować czas oczekiwania i drogi pokonywanej przez operatora.
Wszystko to jest możliwe dzięki regałom do automatycznego składowania i kompletacji.

Opłaca się być wybrednym...

Oferujemy wydajne rozwiązania dla każdej branży do przechowywania wszystkich rodzajów drobnych towarów.

Oszczędność powierzchni magazynu

Redukcja liczby błędów przy kompletacji

Skrócenie czasu kompletacji

Zorganizuj i zoptymalizuj swój magazyn za pomocą regałów automatycznych

Poprawa wydajności

Regały automatyczne znacznie poprawiają efektywność składowania i kompletacji produktów. Szybkość przemieszczania towarów zapewnia lepsze wykorzystanie zasobów, a dołączone oprogramowanie zwiększa kontrolę utrzymywania zapasów na odpowiednim poziomie.

Skrócenie czas kompletacji

Czas kompletacji jest skrócony o ponad 60%. Czas kompletacji z tradycyjnych regałów wynosi średnio 40 linii na godzinę, na pracownika. Natomiast czas kompletacji z regałów automatycznych wynosi średnio 120-150 linii na godzinę – co skraca czas pracy o ponad połowę.

Zmniejszenie liczbę błędów przy kompletacji

Dodatkowa praca związana z opóźnień i reklamacjami nieprawidłowo wysłanych zamówień jest bardzo kosztowana. Automatyzacja pozwala zmniejszyć liczbę błędów kompletacji o dwie trzecie.

Oszczędność powierzchni magazynu

Dzięki odpowiedniemu typowi regału automatycznego można zmaksymalizować dostępną przestrzeń magazynową - nawet do pełnej wysokości magazynu. Wymagana jest mniejsza przestrzeń operacyjna dla pracowników w porównaniu z tradycyjnymi regałami, co znacznie zmniejsza ogólną powierzchnię zajmowaną przez regały automatyczne.

Niezawodność i trwałość

Żywotność regałów automatycznych może wynosić do 15-20 lat. Dzięki systematycznym pracom serwisowym zapewniamy jak najdłuższą ich żywotność.

Przedstawiamy naszą ofertę regałów automatycznych

Regały automatyczne to sterowane komputerowo systemy magazynowe, które mogą znacząco poprawić efektywność składowania i kompletacji produktów. Dostarczane przez nas oprogramowanie zapewnia najbardziej efektywne wykorzystanie regałów automatycznych.
Nasz program typu WMS jest dostosowany do regałów Tornado i Paternoster i może być dołączony jako standard do wszystkich naszych regałów automatycznych. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej…

TORANDO - jeden z najszybszych systemów windowych na rynku

Regał automatyczny Tornado jest dynamicznym systemem magazynowania, którego poruszający się pionowo przenośnik dostarcza potrzebne towary na półce bezpośrednio do operatora poprzez naciśnięcie przycisku lub zeskanowanie kodu kreskowego.

Prosta konstrukcja sprawia, że ten system magazynowania jest niezawodny przy niskich nakładach na konserwację. W porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami magazynowymi wymaga ok. 75% mniej miejsca na posadce i może pracować jako samodzielny system magazynowy lub jako część instalacji wielomodułowej.

Szeroka półka w Tornado zapewnia możliwość pobrania o 20-35% więcej produktów bez wymiany półki, co przyspiesza kompletację o 20%. Natomiast opcjonalny system pracy z dwoma półkami umożliwia kompletację z dwóch poziomów w oknie dostępowym.

Oferując maksymalną pojemność na minimalnej powierzchni magazynu i szybki dostęp do towarów, Tornado może działać na dwa różne sposoby:

 • System stałych pozycji półek (FTP -Fixed Tray Position) to najbardziej efektywny sposób zapełnienia regału, przy czym każda półka jest zaprojektowana do przechowywania produktów o podobnej wysokości - co zmniejsza ilość pustej przestrzeni w regale. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą przechowywać powietrza!
 • System optymalizowanych pozycji półek (HOT - Height Optimized Tray) jest świetnym rozwiązaniem w przypadkach, gdy wysokości produktów na tej samej półce są bardzo różne.

Paternoster – Minimalna powierzchnia, maksymalna pojemność

Regał automatyczny Paternoster jest pewnym i bezpiecznym rozwiązaniem, które oferuje zautomatyzowane składowanie cięższych lub o różnych wymiarach produktów. Oferuje dobrą dostępność do magazynowanych towarów, stanowiąc jednocześnie doskonałe rozwiązanie redukujące czas kompletacji.

Oszczędność do 75% powierzchni magazynowej i zoptymalizowana wysokość składowania na minimalnej powierzchni. Szczególnie kompaktowa konstrukcja zapewnia optymalne wykorzystanie dostępnych wymiarów magazynu - od podłogi aż po sufit.

Regał Paternoster działa na zasadzie pionowego obrotu karuzelowego. Żądany towar jest transportowany do operatora najkrótszą trasą i udostępniony w ergonomicznej pozycji, z możliwością lokalizacji punktów poboru na różnych poziomach dostosowanych do poziomów stanowisk pracy w magazynie.

Paternoster może być sterowany ręcznie, ale posiada również możliwość sterowania kompletacją zamówień przez system nadrzędny i bardzo wydajną jednoczesną kompletację kilku zamówień (batch-picking). Pobieranie kilku zamówień jednocześnie znacznie redukuje czasu kompletacji, oferując szybszy proces realizacji zamówień. Dzięki możliwości łatwego połączenia regału automatycznego Paternoster z systemem ERP lub WMS za pomocą naszego oprogramowania TCPlus, zarządzanie kompletacją nigdy nie było łatwiejsze.

TORNADO vs Paternoster

TORNADO

 • Jedna z największych półek na rynku, która zwiększa wydajność kompletacji  
 • Wysoka nośność / półkę  
 • Utrzymuje prędkość - niezależnie od obciążenia półki.  
 • Obsługa wielu artykułów o różnych wysokościach na jednej półce 
 • Łatwa do modyfikacji wysokość 
 • Prosta integracja WMS  
 • System sterowania oparty na systemie Windows  
 • Duży wyświetlacz LCD w standardzie  

Paternoster

 • Jedyna z największych półek na rynku 
 • Czas pobierania tylko 15 sekund na linię 
 • Redukcja liczby błędów podczas kompletacji o 2/3 
 • Idealny do jednoczesnej kompletacji kilku zamówień (batch-picking) 
 • Pozwala na duży niesymetryczny załadunek regału 
 • Niskie koszty utrzymania 
 • Łatwa integracja z systemem WMS  
 • Duży wyświetlacz LCD w standardzie  
 • System sterowania oparty na systemie Windows   
 • Transport towarów do operatora najkrótszą możliwą trasą
 

Regały automatyczne Tower

Oferując szybki i pełny dostęp do składowanych towarów, efektywne wykorzystanie przestrzeni i dużą pojemność na małej powierzchni magazynu, regały automatyczne Tower są przeznaczone do składowania i obsługi różnego rodzaju ciężkich towarów, zwłaszcza materiałów wykonanych z metalu.

Regał automatyczny może być wyposażony w kilka stanowisk obsługi.

Konstrukcja umożliwia załadunek i rozładunek całych, ciężkich opakowań za pomocą wózka widłowego - jak również przenoszenie pojedynczych sztuk towarów, zarówno ręcznie za pomocą suwnicy, jak i automatycznie za pomocą podajnika zewnętrznego.

Regał może być również wyposażony w wagę do rejestrowania masy załadowanego lub rozładowanego materiału.

Inteligentny system sterowania jest w pełni przygotowany do integracji z systemami zarządzania magazynem, a ekran dotykowy na panelu sterowania umożliwia ręczny lub automatyczny tryb pracy magazynu.

Możliwe jest łączenie indywidualnie pracujących regałów automatycznych Tower w kontrolowany system wielomagazynowy:

 • Mono Tower - prosty system składowania pionowego z jednym regałem automatycznym, podnośnikiem i stałym stanowiskiem obsługi. 
 • Double Tower - zestaw dwóch regałów automatycznych, z jednym podnośnikiem. Układ transportu poziomego przenosi jednostkę ładunkową z/do stanowiska obsługi. 
 • Multi Tower - system opracowany jako modułowa kombinacja Double Tower. Kombinacja ta tworzy dużą pojemność magazynową.

Kilka studiów przypadku

Każdego roku pomagamy dziesiątkom firm w zwiększaniu wydajności i produktywności. Dostarczamy produkty magazynowe, które zapewniają efektywne i długoletnie rozwiązania klientom w każdym rodzaju działalności. Jak pokazują nasze studia przypadków, są zachwyceni wynikiem.

Wipro, Rumunia

Ich niedawny projekt zakładał znalezienie sposobu na magazynowanie gumowych uszczelek w środowisku wolnym od kurzu, przy jednoczesnym zachowaniu poziomu zapasów dostępnym w rzeczywistym czasie.

Czytaj więcej!
Ponsse, Finlandia

Ponsse Oy jest wiodącym fińskim producentem maszyn leśniczych. Posiada fabrykę w miejscowości Vieremä, gdzie wytwarza się znaczną część części zamiennych do maszyn leśniczych PONSSE.

Czytaj więcej!
Bauhaus, Dania

Po pomyślnym uruchomieniu działalności duńskiego oddziału, firma Bauhaus zleciła firmie DF przenosiny ich magazynu centralnego obsługującego 18 sklepów w Danii, Norwegii i Islandii.

Czytaj więcej!

Co mówią nasi klienci

Nasze podejście partnerskie opiera się na wzajemnym zaufaniu. Wysokiej jakości rozwiązania, które opracowujemy we współpracy z naszymi klientami, naprawdę przyczyniają się do poprawy ich działalności, zapewniając pierwszorzędne środowisko pracy.

"Wybraliśmy regały automatyczne typu Tornado z firmy Constructor ponieważ ich produkt ma bardzo wysoką jakość. Constructor nie jest najtańszą firmą na rynku, ale zdecydowanie najlepszą. Są niezwykle innowacyjni w swoim sposobie myślenia i akceptują fakt, że przed osiągnięciem celu trzeba niekiedy stworzyć wiele projektów, które do niczego nie prowadzą. Dla nas są bardziej partnerem niż dostawcą." -
Calle Nicolaisen, Project Manager DF
“Zaoszczędziliśmy już ponad 20% kosztów magazynu. Nasz magazyn okazał się być więcej niż zadowalający. To jest doskonałe. Cieszymy się z wyników C-WIS a otrzymywane prognozy doskonale przewidują nasze potrzeby.” -
Morten Ravn, Dyrektor Logistyki i Magazynów, Basan.
“Bardzo się cieszymy że powierzyliśmy nasze potrzeby magazynowe ekspertom z firmy Dexion. Innowacyjny projekt i doświadczenie specjalistów z Dexion przekonały nas do tego by zadecydować o instalacji rozwiązania typu Tornado w naszym magazynie. To znacznie poprawiło szybkość i dokładność pobierania , co pozwoliło na lepsze wykorzystanie powierzchni magazynu. Tornado to doskonały przykład geniuszu inżynierów i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego działania. Dexion zapewnił nas, że został on zainstalowany aby w najlepszy sposób zaspokoić nasze specyficzne potrzeby magazynowe.” -
Iulian Dragan, Lider projektu z firmy Wipro.

Odkryj całą naszą serię!

Przesuwny regał paletowy (MOVO)

Zaoszczędź do 50% powierzchni wymaganej przez standardowe regały paletowe i zwiększ pojemność do 80%

Odkryj na nowo MOVO

System wahadłowy Shuttle

Bardzo wydajna alternatywa dla regałów przepływowych i regałów wjezdnych. Oszczędność pieniędzy i czasu. Wysokie prędkości operacyjne.

Odkryj na nowo system Shuttle

Maszyny magazynowe

Zaoszczędź do 75% na powierzchni magazynu, zmniejsz błędy kompletacji nawet o 70% i skróć czas kompletacji o ponad 60%.


Dexion Polska Sp. z o.o. - +48 (22) 295 08 00 - biuro@dexionpolska.pl
A member of Gonvarri Material Handling - © Copyright 2021 Gonvarri Material Handling