Skip to main content

Systemy wahadłowe shuttle

System wahadłowy Shuttle jest półautomatycznym rozwiązaniem do przechowywania towarów o dużej gęstości, służącym do transportu towarów w kanałach, podobnym do systemu wjezdnego lub przepływowego.
Ekonomiczny i oszczędzający czas system Shuttle eliminuje potrzebę wjazdu wózków widłowych w korytarze, dzięki czemu jest wysoce wydajną alternatywą dla magazynowania przepływowego i regałów wjezdnych.

FIFO czy LIFO? Tak czy inaczej, jest SZYBKO

Działający z prędkością 35 metrów na minutę, system Shuttle jest jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań na rynku do magazynowania masowego.

Umożliwia wykorzystywanie różnych typów palet, rozmieszczonych w różnych odległościach, w tunelach magazynowych przekraczających 50 m. A kiedy dodamy możliwą pracę zarówno w trybie Pierwsze Weszło Pierwsze Wyszło (FIFO) jak i w trybie Ostatnie Weszło Pierwsze Wyszło (LIFO), uzyskujemy doskonałą alternatywę dla standardowych konfiguracji regałów paletowych.

To rozwiązanie o dużej gęstości składowania może znacznie zmniejszyć rozmiar wymaganego magazynu, a tym samym obniżyć koszty operacyjne. Jest idealne dla tych, którzy wymagają składowania dużych ilości jednorodnych towarów (małe ilości SKU).


Większa pojemność niż w tradycyjnych regałach paletowych

Z łatwością obsługuje ciężkie palety

Szeroki zakres temperatur pracy

* Wyliczenia dla magazynu o stałej wielkości 100m x 100m x 9m z europaletami o wysokości 1,1m

Dlaczego system Shuttle jest taki dobry

Ten system eliminuje potrzebę korzystania z korytarzy dostępowych, zmniejszając całkowitą powierzchnię potrzebną w magazynie.

Po zainstalowaniu, system może być używany zarówno do przechowywania mieszanego, jak i masowego i jest równie odpowiedni do operacji LIFO i FIFO, usuwając wiele ograniczeń związanych z magazynowaniem w regałach typu drive-in (wjezdnych).

Dzięki systemowi Shuttle możesz poprawić efektywność operacji magazynowych, przy czym zwrot z inwestycji (ROI) jest zwykle osiągany w ciągu dwóch lat, w przeciwieństwie do czterech czy pięciu lat w przypadku alternatywnych rodzajów produktów.

System regałowy *Magazyn 100m x 100m x 9m z paletami EURO o wysokości 1,1m
Regały rzędowe 20,000 palet
Regały Przepływowe 36,000 palet
Regały Shuttle 46,000 palet

* przykład liczby palet, które można przechowywać w różnych systemach regałów w magazynie o tej samej wielkości.

Szybki, wydajny, elastyczny

System Shuttle zwiększa przepustowość operacji magazynowych dzięki możliwej opcji dodania dodatkowych wózków do obsługi wzrostów sezonowych lub ciągłego planowanego wzrostu. Ta elastyczność pozwala na lepsze planowanie operacyjne i płynne zarządzanie szczytami sezonowymi- bez potrzeby zwiększania zasobów.

Ponieważ wózki systemu działają przy użyciu wbudowanego akumulatora litowo-jonowego, czas działania jest zwiększony, a czasy ładowania skrócone - co skutkuje niskim zapotrzebowaniem na energię przy znacznie poprawionym obiegu palet.

Oferując wymierne korzyści w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy, system Shuttle pozwala twojej firmie uzyskać większe bezpieczeństwo, ponieważ zmniejsza poziom ryzyka uszkodzenia sprzętu i / lub produktu oraz, co najważniejsze, ryzyko dla personelu obsługującego.

Potrzebujesz więcej argumentów?
Oto zaledwie kilka zalet system wahadłowego Shuttle:

Opłacalność
 • Zoptymalizowane i wydajne wykorzystanie przestrzeni
 • Niższe koszty operacyjne
 • Wysokie prędkości operacyjne (np. 30 palet na godzinę na wózek, w porównaniu do 15 na godzinę w przypadku regałów wjezdnych)
 • Wymagana mniejsza liczba operatorów i wózków widłowych
 • Eliminuje potrzebę stosowania specjalnych wózków widłowych
Niskie ryzyko
 • Łatwy w użyciu 
 • Brak uszkodzeń towaru 
 • Eliminuje uszkodzenia wewnętrznej konstrukcji regałów występujące w systemach wjezdnych 
 • Niskie ryzyko dla personelu obsługującego
Przyszłościowy
 • Dojrzały, niezawodny system 
 • Może być w pełni zautomatyzowany na późniejszym etapie 
 • Zasilany trwałą akumulatorową baterią litową spodziewanej 5-letniej żywotności 
 • Bateria litowa zapewnia do 12 godzin pracy na jednym ładowaniu 
 • Temperatura pracy modelu ST: 0 ° C do + 45 ° C / model BZ: -1 ° C do -30 ° C / Model hybrydowy może być stosowany w obu zakresach temperatur

Użyteczne funkcje

System Shuttle jest sterowany przez operatora za pomocą lekkiego, ręcznego radiowego urządzenia sterującego. Prosta w obsłudze kontrola obejmuje takie funkcje, jak:

 • Funkcja sterowania automatycznego lub ręcznego, dzięki czemu można dostosować działanie wózka do przechowywanych towarów 
 • Informacje są przekazywane z wózka i wyświetlane na wyświetlaczu podręcznym 
 • Lekki, ładowalny, sterowany radiowo zestaw kontrolny 
 • Łatwa obsługa przez operatora, obsługę  można łatwo kontrolować z wnętrza wózka 
 • Pilot może kontrolować do 8 wózków 
 • Dostępny jest tryb ciągłego załadunku i wyładunku 
 • Odporny na wodę i kurz zgodnie z normami IP65

Kilka studiów przypadku

Każdego roku pomagamy dziesiątkom firm w zwiększaniu wydajności i produktywności. Dostarczamy produkty magazynowe, które zapewniają efektywne i długoletnie rozwiązania klientom w każdym rodzaju działalności. Jak pokazują nasze studia przypadków, są zachwyceni wynikiem.

GC Rieber Salt, Norwegia

Przechowywanie torebki soli w pobliżu oceanu jest wyzwaniem, ale system Pallet Shuttle oraz zastosowanie zasady ostatnie wyszło-pierwsze wyszło (LIFO) rozwiązało problem.

Czytaj więcej!
Arc E-commerce, Szwecja

Rozwiązanie to zapewniało 4 sekcje z 3 poziomami składowania, zapewniając 540 miejsc paletowych, wszystkie w pełni dostępne dla transportera Shuttle.

Czytaj więcej!
Mondi, Węgry

Mondi-Hungary-Case-Study-1ondi jest międzynarodową firmą zajmującą się pakowaniem i papierem, zatrudniającą około 25 000 osób w ponad 30 krajach.

Czytaj więcej!

Co mówią nasi klienci

Nasze podejście partnerskie opiera się na wzajemnym zaufaniu. Wysokiej jakości rozwiązania, które opracowujemy we współpracy z naszymi klientami, naprawdę przyczyniają się do poprawy ich działalności, zapewniając pierwszorzędne środowisko pracy.

"Największą korzyścią jaką osiągnęliśmy przy użyciu systemu Shuttle jest zmniejszenie powierzchni. Inną jest to, że do obsługi potrzebujemy tylko jednego wózka. Transporter wyciąga i przynosi paletę z i do odpowiedniego miejsca." -
Joacim Boivie, Outl1.se. Arc E-Commerce
"System satelitarny firmy Dexion okazał się doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na szybkie przeniesienie towarów do obszaru przeładunkowego, bez konieczności wchodzenia operatora wózka widłowego do kanałów składowania." -
Kierownik magazynu Mondi.
"Przeszliśmy przez bardzo intensywny proces wyboru zanim zdecydowaliśmy się na wybór Dexiona jako naszego partnera w tym projekcie. Są elastyczni i zaoferowali ponad sześć miesięcy testów, które okazały się nieocenione dla nas jako firmy." -
Boks Levente, kierownik projektu P&G.

Odkryj całą naszą serię!

Przesuwny regał paletowy (MOVO)

Zaoszczędź do 50% powierzchni wymaganej przez standardowe regały paletowe i zwiększ pojemność do 80%.

Odkryj na nowo MOVO

System wahadłowy Shuttle

Bardzo wydajna alternatywa dla regałów przepływowych i regałów wjezdnych. Oszczędność pieniędzy i czasu. Wysokie prędkości operacyjne.

Regały automatyczne

Zaoszczędź do 75% na powierzchni magazynu, zmniejsz błędy kompletacji nawet o 70% i skróć czas kompletacji o ponad 60%.