Skip to main content

Dexion daje MTU Detroit Diesel nową perspektywę na dostępną przestrzeń

MTU Detroit Diesel, Holandia

Studium Przypadku

Klient: MTU Detroit Diesel
Lokalizacja: Holandia
Produkty/Usługi: regały paletowe rzędowe P90; regały półkowe HI280 oraz dwa podesty w systemie ME250

Potrzeby biznesowe

MTU Detroit Diesel prowadzi wsparcie posprzedażowe w regionie krajów Beneluxu dla silników przemysłowych Mercedes Benz i produktów VM Motori. W ich magazynie przechowywany jest szeroki asortyment produktów o różnej wielkości, kształcie i wadze.

Magazyn MTU Detroit Diesel musiał przechowywać dodatkowe towary, a ze względu na niestandardowe kształty i rozmiary, rozwiązanie standardowe nie spełniłoby ich wymagań biznesowych.

Rozwiązania Dexion

MTU Detroit Diesel współpracował z firmą Dexion na innym obiekcie. Dzięki pomyślnemu wdrożeniu tego rozwiązania magazynowego firma MTU Detroit Diesel chętnie podjęła ponowną współpracę z Dexion. Potrzebne było rozwiązanie do przechowywania produktów w obrębie istniejącego budynku bez jego rozbudowy lub poszukiwania nowej lokalizacji.

mtu detroit diesel sk

Dexion szybko opracował rozwiązanie, które efektywniej wykorzystywało istniejącą przestrzeń. Dzięki zastosowaniu kombinacji rzędowych regałów paletowych P90 i regałów półkowych HI280 osiągnięto lepsze wykorzystanie przestrzeni.

Podest w systemie ME250 pozwolił na pełne wykorzystanie wysokości budynku przy jednoczesnym zaimplementowaniu na nowym poziomie regałów paletowych P90 oraz regałów półkowych HI280.

Korzyści z rozwiązania Dexion:

  • Istniejąca relacja oznaczała, że Dexion miał już głębokie zrozumienie potrzeb biznesowych MTU Detroit Diesel.
  • Gwarantowana szybka, wydajna i dokładna realizacja zamówień dla wszystkich linii produktów.
  • Brak przerw w istniejącej działalności o dużym wolumenie, w czasie ekspansji w tym samym czasie.
  • Uzyskano maksymalną ilość powierzchni magazynowej w budynku poprzez dodanie poziomu podestowego, a także bardziej efektywne systemy regałów półkowych i paletowych.
  • Stworzono solidne fundamenty dla niezawodnego logistycznego łańcucha dostaw.

Rezultaty

MTU Detroit Diesel współpracował z Dexion w tym projekcie z powodu sukcesów w innych projektach w przeszłości. Było to rozwiązanie umożliwiające całkowite przeorganizowanie dostępnej przestrzeni i zapewniło przechowywanie produktów w jak najbardziej efektywny sposób.

O firmie MTU Detroit Diesel

MTU Detroit Diesel oferuje sprzedaż, obsługę posprzedażną, marketing i obsługę techniczną dla pełnego zakresu MTU, Detroit Diesel, silników przemysłowych Mercedes Benz oraz produktów VM Motori dla regionu krajów Beneluxu.
Firma oferuje najbardziej wszechstronną gamę produktów, w tym silniki wysokoprężne i turbiny gazowe o mocach od 15kW do 27.600kW dla zastosowań w sektorze morskim, przemysłowym, energetycznym i kolejowym. https://www.mtu-online.com/