Skip to main content

Potrzebujesz przechowywać długie I ciężkie produkty? Oto jak to zrobić...

Kluczem do właściwego zarządzania magazynem jest zrozumienie wymagań dotyczących produktów, które muszą być przechowywane i inwestowanie w sprzęt, aby sprostać tym potrzebom, jednocześnie optymalizując pojemność magazynu.

Mobile CantileverTo wyzwanie nigdy nie jest bardziej istotne niż w przypadku przechowywania długich i ciężkich przedmiotów. Nieporęczne, ciężkie i nieprzystosowane do standardów, mogą bardzo łatwo zniweczyć skuteczny system zarządzania magazynem, jeżeli nie zwrócimy należytej uwagi na właściwy sposób przechowywania tych towarów.

Dostępnych jest jednak szereg specjalistycznych urządzeń magazynowych, które nie tylko służą do przechowywania długich i ciężkich towarów, ale zapewniają maksymalną pojemność magazynową, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do obszaru magazynowego, oferując ulepszone zarządzanie zapasami prowadzące do wyższej produktywności.

Regały wspornikowe i składowanie

Medium Duty CantileverJedną z odpowiedzi są regały wspornikowe. Podparte z jednej strony i rozbudowywane poziomo, zapewniają wszechstronność niezbędną do przechowywania długich, ciężkich lub nieporęcznych przedmiotów.

To popularny wybór i nie bez powodu. Jest wszechstronny, umożliwia składowanie przedmiotów o różnej długości, wadze i masie.

Może również oferować składowanie blokowe, maksymalizując dostępną przestrzeń. To sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie, którego dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania wewnątrz jak i na zewnątrz magazynów.

Jego głównym atrybutem jest dostępność towarów. Ponieważ front jest całkowicie otwarty, wózki widłowe mają łatwy dostęp do przechowywanych towarów, zarówno w celu ich układania, jak i pobierania.

Wreszcie, jest wytrzymały i oferuje ekonomiczne rozwiązanie, które można dostosować do środowiska magazynu, ponieważ występuje w szerokim zakresie konfiguracji.

Heavy Duty Cantilever

Do długich i ciężkich przedmiotów

Czy przechowujesz długie, ciężkie przedmioty, takie jak rury lub drewno? Rozwiązaniem są wytrzymałe regały wspornikowe.

Wszechstronny, modułowy system, jest idealny do długich, ciężkich towarów i - jako wspornikowy - jest całkowicie dostępny dla wózka widłowego przy odkładaniu i pobieraniu przedmiotów.

Do długich i lżejszych przedmiotów

Nie wszystkie towary długie są ciężkie, ale ich przechowywanie jest nadal trudne, więc również one stanowią wyzwanie. W przypadku długich przedmiotów, które można podnieść ręcznie, idealnym rozwiązaniem są regały wspornikowe do lekkich i średnich obciążeń. Łatwo dostępne dla osób pobierających i wózków widłowych, oferują możliwość zagęszczonego składowania.

Oszczędność miejsca

Ruchome regały wspornikowe pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynu. Regały są ruchome, co pozwala na zwiększenie gęstości składowania, a jako wspornikowe idealnie nadają się do przechowywania ciężkich, długich i nieporęcznych przedmiotów.

Ponownie, bez przeszkód z przodu, są one całkowicie dostępne dla wózków widłowych, a ponieważ są zaprojektowane do jazdy, wymagają tylko jednego korytarza do pracy.

Większe zagęszczenie

TELEKANT

Inną opcją są teleskopowe regały wspornikowe (TELEKANT). Regały są na stałe zamocowane do podłogi, ale umożliwiają wysuwanie i wsuwanie ramion do składowania. Pozwala to na większą gęstość składowania, optymalizując pojemność.

Ponieważ regał oparty jest na konstrukcji klasycznego regału wspornikowego, zachowuje wszystkie swoje zalety, ale dodatkowo oferuje więcej opcji przechowywania dzięki wysuwanym teleskopowo poziomom składowania.

Dzięki możliwości obsługi regału wspornikowego za pomocą suwnicy, do 80 procent obecnego obszaru obsługi można zamienić na obszar produkcyjny. Regały tego typu można instalować w trudno dostępnych miejscach lub w pobliżu maszyn przetwarzających składowany materiał.

Również poziom bezpieczeństwa, a także szybkość i komfort podczas obsługi profili dźwigiem jest znacznie większy.

Inne rozwiązania do przechowywania długich, ciężkich produktów

A-rack

Regały wspornikowe to nie jedyne rozwiązanie w arsenale kierownika magazynu.

Inną opcją są regały typu A, nazywane tak, ponieważ ich konstrukcja z boku ma kształt dużej litery A.

Regały typu A są idealne do przechowywania niewygodnych przedmiotów, takich jak drewniane deski, listwy lub paski, które można bezpiecznie i ostrożnie przechowywać w pionie w regałach typu A.

Dodatkową zaletą jest to, że podwójne regały typu A umożliwiają przechowywanie po obu stronach, maksymalizując pojemność. Są również bardzo elastyczne, ponieważ odstępy można regulować w celu dostosowania do grubości i liczby przechowywanych przedmiotów. Poziome belki nośne są również regulowane, dzięki czemu można przechowywać przedmioty na żądanej wysokości.

Końce mogą być zamknięte, aby zapobiec uszkodzeniu towarów, można również dodać drewniane podłogi.

Rollrack

Do przechowywania długich przedmiotów Rollrack jest idealnym rozwiązaniem. Wyglądając trochę jak pszczeli plaster miodu, umożliwia przechowywanie przedmiotów osobno w indywidualnych komórkach. Umożliwia to szybki i łatwy dostęp bez wpływu na składowanie innych elementów. Pozwala również na przechowywanie o dużej pojemności.

Oczywiste jest, że dla każdego potencjalnie problematycznego, nieporęcznego, ciężkiego lub długiego przedmiotu, który wymaga magazynowania, istnieje idealne rozwiązanie - niezależnie od tego, czy są to regały wspornikowe, regały typu A, regały Rollrack, czy też kombinacja wszystkich trzech. Celem jest maksymalizacja pojemności magazynu, produktywności i kontroli zapasów, a wszystkie te rozwiązania spełniają ten cel.

Aby porozmawiać ze specjalistami na temat rozwiązań do przechowywania długich, ciężkich lub nieporęcznych przedmiotów, skontaktuj się z nami.

Powiązane wiadomości
Najnowsze wiadomości