Skip to main content

Augsburg osiąga nowe wyżyny dzięki innowacyjnym rozwiązaniem z firmy Dexion.

Augsburg International, Rumunia

Studium przypadku

Klient: Augsburg International
Lokalizacja: Rumunia
Zastosowane produkty / usługi: podest magazynowy i regały półkowe wielopoziomowe

Potrzeby biznesowe

Multi-tier, AugsburgFirma Augsburg przez cały czas utrzymuje wysoki poziom stanu magazynowego, ale produkty nie są magazynowane w optymalnej konfiguracji, co stanowi przeszkodę w prowadzeniu efektywnej działalności i potencjalnie utrudnia rozwój biznesu.

Firma Augsburg uznała, że zastosowanie bardziej efektowej konfiguracji w magazynie uczyni ich działalność bardziej wydajną i stworzy podstawy do przyszłego rozwoju.

Rozwiązania firmy Dexion

Firma Dexion została wybrana do współpracy z firmą Augsburg przy tym projekcie z uwagi na swoją doskonałą międzynarodową reputację, duże doświadczenie na tym polu, oraz uzyskaną wysoką wydajnośc operacyjną zaproponowanego rozwiązania magazynu.

Obok standardowych systemów regałów firmy Dexion zastosowane zostało rozwiązanie regałów wielopoziomowych z dodatkową podestową wewnątrz magazynu.

Dzięki rozległemu doświadczeniu w dostarczaniu rozwiązań magazynowych, Dexion włączył dodatkowe akcesoria, które zaspokajały specyficzne potrzeby firmy Augsburg, specjalne bramki paletowe pozwalające na przenoszenie towarów na paletach na poziom antresoli, oraz własny wewnętrzny system schodów i balustrad.

Korzyści z rozwiązania firmy Dexion

  • Szybkie i opłacalne wdrożenie.
  • Pełne wykorzystanie dostępnej wysokości użytkowej magazynu.
  • Zagwarantowana szybkość, wydajność i dokładność w realizacji zamówień wszystkich rodzajów produktów.
  • Brak przerw w działaniu, mimo że budowa konstrukcji miała miejsce w działającym magazynie.
  • Osiągnięto maksymalną wydajność magazynu w budynku poprzez zwiększenie ilości poziomów oraz poprzez bardziej efektywne regały paletowe i regały półkowe.
  • Stworzono solidne podstawy dla stabilnego logistycznego łańcucha dostaw.

Multi-tier, Augsburg

Rezultaty

Dexion dostarczył rozwiązania wysokiej jakości które zwiększyły wydajność magazynu firmy Augsburg, czyniąc go bardziej ergonomicznym dla pracowników.

To rozwiązanie było niezwykle opłacalne, a czas dostawy był bardzo szybki.

O firmie Augsburg

Augsburg International jest jednym z głównych importerów i dystrybutorów części zamiennych do samochodów, smarów, wyposażenia i akcesoriów do garaży. Zatrudnia 320 pracowników, posiada flotę 150 samochodów, magazyn centralny i 28 magazynów regionalnych. Jest liderem na rynku części oryginalnych oraz zamienników w Rumunii, posiadając dostępne w każdej chwili ponad 8 milionów części zamiennych w magazynie. 

www.augsburg.ro