Skip to main content

Bakker współpracuje z Dexion w celu opracowania optymalnego rozwiązania magazynowego

Bakker Transport and Warehousing, Hollandia

Studium przypadku

Klient: Bakker Transport and Warehousing
Lokalizacja: Hollandia
Produkty/usługi: Przesuwne regały paletowe (MOVO)

bakker transport nlPotrzeby biznesowe

Bakker Transport and Warehousing był w trakcie dynamicznego rozwoju firmy i wkrótce stało się jasne, że potrzebne było nowe centrum dystrybucji, aby zapewnić firmie możliwość podtrzymania tej ekspansji i utrzymania wiarygodnej sieci logistycznej.

Rozwiązania Dexion

Bakker współpracował już z Dexion przy wyposażaniu istniejącego centrum dystrybucyjnego, które działa skutecznie od 17 lat, więc naturalną była decyzja o współpracy z nim ponownie przy nowym projekcie.

Inaczej niż dzieje się to w większości projektów, Dexion najpierw opracował optymalny system magazynowania dla Bakker, a następnie magazyn został zaprojektowany pod wymagania zaproponowanego systemu regałowego.

Powstał wysoki budynek, a zainstalowany system magazynowania oparty o przesuwne regały paletowe (MOVO) w pełni wykorzystuje przestrzeń pionową i poziomą. System MOVO osiągnął niemal sufit i dostarczył łącznie 12,500 miejsc paletowych.

Tak jak wcześniej, Dexion był w stanie zaoferować rozwiązanie, które całkowicie spełniło wymagania Bakkera. Został on wdrożony efektywnie i był optymalny ekonomicznie, zapewniając firmie Bakker spełnienie bieżących wymagań i jednocześnie umożliwiając dalszy rozwoju w przyszłości.

bakker transport nl

Korzyści z rozwiązań Dexion:

  • Opracowano optymalne rozwiązanie do przechowywania, zapewniające pełne wykorzystanie przestrzeni poziomej w magazynie.
  • Nowy budynek zapewnia, że Bakker może zaspokoić istniejące potrzeby biznesowe z możliwością dalszego wzrostu.
  • Optymalne ekonomicznie i szybkie wdrożenie.
  • Gwarantowana szybka, wydajna i dokładna realizacja zamówień dla wszystkich rodzajów produktów.
  • Osiągnięto maksymalną zdolność przechowywania w budynku.
  • Zapewnienie efektywnej bazy dla niezawodnego logistycznego łańcucha dostaw.

Rezultaty

“Bakker miał bardzo dobre doświadczenia z zainstalowanym 17 lat temu systemem Dexion. Gdy podjęliśmy strategiczną decyzję o rozbudowie, było jasne, że powinniśmy wybrać niezawodny system paletowych regałów przesuwnych od Dexion." - Anne Baker, Właścicielka Bakker Transport and Warehousing

O firmie Bakker Transport & Warehousing

Bakker Transport and Warehousing jest zaawansowaną międzynarodową firmą transportową specjalizującą się w "suchym" składowaniu w chłodniach i mroźniach. www.bakker-transport-warehousing.nl