Skip to main content

Oprogramowanie modelowania magazynu umożliwia Basan przyszły wzrost

Studium przypadku

Klient: Basan
Lokalizacja: Niemcy
Użyte produkty / usługi: Oprogramowanie do modelowania magazynu Constructor (C-WIS)

Potrzeby biznesowe

Basan wcześniej prowadził działalność z magazynu dzierżawionego w innym miejscu niż jego biuro, co nie zapewniało optymalnego rozwiązania dla jego potrzeb biznesowych. Podróże między dwoma lokalizacjami były czasochłonne i kosztowne.

Basan opracował więc strategię, która zaoszczędzi czas i koszty podróży, łącząc obie lokalizacje dzięki wybudowaniu nowego magazynu z tyłu istniejącego biura. Ta strategiczna decyzja o przeniesieniu całości działalności do jednej lokalizacji była podstawą do przygotowania Basana do przyszłego wzrostu.

Rozwiązania Dexion

Współpraca z Dexion umożliwiła Basan dostęp do Oprogramowania do Modelowania Magazynu Constructora (C-WIS). Pozwoliło im to na wykorzystanie istniejących danych produkcyjnych i opracowanie modelu pozwalającego na jak najlepsze rozwiązanie istniejącego i przewidywanego przepływu pracy.

C-WIS to platforma oprogramowania, która współpracuje ze wszystkimi istniejącymi systemami zarządzania magazynami i zapewnia wgląd w strukturę i działanie magazynu jaki pozwala na optymalizacje kosztów kapitałowych. Dzięki przetwarzaniu danych systemowych i połączeniu ich z dodatkowymi informacjami biznesowymi, oprogramowanie C-WIS wykonuje skomplikowane obliczenia stanu zapasów i logistyki magazynowej oraz sugeruje konkretne propozycje zmian.

C-WIS jest pierwszym i jedynym systemem modelowania magazynu zdolnym do korzystania z tych istotnych danych w celu klasyfikacji istniejących zasobów w ten sposób jak i sugerowania sposobów poprawy efektywności.

Proponowane ulepszenia mogą być tak proste, jak zmiana lokalizacji zapasów lub zmiana terminów zakupów, co w przypadku prawidłowego wykonania może przynieść znaczne korzyści.

Korzyści z rozwiązania Dexion:

  • Zaproponowano zaawansowany system analizy, który inteligentnie modelował najlepsze rozwiązanie istniejącego i przewidywanego przepływu pracy.
  • Po wdrożeniu oszczędzono ponad 20% kosztów magazynu.
  • Zagwarantowano szybką, wydajną i dokładną realizację zamówień we wszystkich liniach produktów.
  • Osiągnięto maksymalną pojemność magazynowania w magazynie dzięki wydajnym systemom.
  • Stworzono solidne fundamenty dla wiarygodnego logistycznego łańcucha dostaw.

Rezultaty

“Zaoszczędziliśmy już ponad 20% kosztów magazynu. Nasz magazyn okazał się być więcej niż zadowalający. To jest doskonałe. Cieszymy się z wyników C-WIS a otrzymywane prognozy doskonale przewidują nasze potrzeby.” - Morten Ravn, Dyrektor Logistyki i Magazynów, Basan

O firmie Basan

Basan, oddział VWR, od ponad 30 lat dostarcza produkty dla stref septycznych i o podwyższonej czystości, usługi i wiedzę. www.vwr.com/basan