Skip to main content

Constructor pomaga Biltema uporządkować zapasy części zamiennych

Studium przypadku

Klient: Biltema
Lokalizacja: Szwecja
Produkty/usługi: Regały paletowe P90 Silver. Akcesoria do regałów P90.

Potrzeby biznesowe

Biltema-Sweden-Case-Study-1

Biltema jest znany ze swojej zdolności do dostaw części zamiennych. Zaczynając jako niezawodne źródło wysokiej jakości części samochodowych po przystępnej cenie, stopniowo poszerza gamę akcesoriów i narzędzi do wszystkich rodzajów sytuacji, od wkrętów po walizki, od farb do futerałów na telefony i wszystko inne, co jest pomiędzy nimi.

Dziś oferuje ponad 19 000 linii, z których wszystkie muszą być przechowywane w stanie gotowym do dystrybucji do 1000 klientów w Skandynawii i poza nią.

Biltema jest bardzo dumna ze swojej reputacji dostawcy doskonałej jakości produktów, które sprzedaje. Prowadzi szeroki program testowania, analizy i sprawdzania produktów przed i podczas ich dystrybucji.

Każdy produkt, który jest oferowany, musi mieć bardzo niski współczynnik awaryjności i być odpowiedni do swojego przeznaczenia. Ich wysokie standardy obejmują wszystkich dostawców, w tym firmę, którą zdecydowali się wybrać do wyposażenia ich nowego centralnego magazynu - Constructor.

Rozwiązania Constructor

Bitlema Case Study - Pallet Racking 02

Po zdaniu testu jakości, Constructor został wybrany aby zadbać o to, żeby inwestycja Biltema w ich centrum dystrybucyjne pracowała dla nich na najwyższym poziomie. Zespół natychmiast rozpoczął pracę nad planowaniem optymalizacji wydajności.

Przestrzeń, z którą musieli pracować miała 50 000 m2 - mniej więcej powierzchnia sześciu boisk piłkarskich i prawdopodobnie była największym takim obiektem w okolicy. Pomimo dostępu do tak dużej powierzchni, projekt wymagał starannej konfiguracji, aby uzyskać oczekiwany przez klienta poziom wydajność.

Pierwszym wymogiem było przeanalizowanie i efektywne zaplanowanie tras dla 60 wózków widłowych, które codziennie przejeżdżają osiem kilometrów wewnątrz magazynu. Po zakończeniu tego procesu zainstalowano 116 000 miejsc na palecie na wysokości 10,5 m.

Firma Constructor zaleciła instalację standardowych regałów paletowych Constructor P90 Silver, która wyposażona w dodatkowe akcesoria takie jak: ograniczniki wysunięcia, osłony słupów i ram, podpory pod palety zabezpieczające panele siatkowe, zapewniła Biltema dokładnie to, czego potrzebowali.

Rezultaty 

Bitlema Case Study - Pallet Racking 03

Zdolność magazynu jest imponująca. Wybór miejsca położonego w pobliżu portu kontenerowego w Halmstad oznacza, że może służyć całemu rynkowi skandynawskiemu, które ma około 10.000 kontenerów rocznie przybywających drogą morską.

O firmie Biltema

Biltema jest szwedzką siecią sklepów detalicznych, specjalizującą się w narzędziach, akcesoriach samochodowych i produktach rekreacyjnych. Firma Biltema założona w 1963 roku w Linköping, posiada obecnie ponad 120 sklepów w Szwecji, Finlandii, Norwegii i Danii.