Skip to main content

Dexion pomaga Boots korzystać z rozwiązania magazynowego “pod klucz”.

Studium przypadku

Klient: Boots Group
Lokalizacja: Wielka Brytania
Produkty/usługi: Regały paletowe standardowe, Regały Push-back

boots ukPotrzeby biznesowe

Po przeprowadzeniu przeglądu biznesowego Boots podjął strategiczną decyzję o konsolidacji detalicznego łańcucha dostaw przy jednoczesnym zautomatyzowaniu centralnego magazynu.

Ważną częścią tego ambitnego projektu była zidentyfikowana przez Boots potrzeba szybkiej kompletacji jego 100 najpopularniejszych produktów poprzez przekształcenie 5000 metrów kwadratowych jednego ze swoich istniejących magazynów w obszar obsługi produktów szybko rotujących.

Rozwiązania Dexion

Dexion stworzył rozwiązanie dla magazynu w celu zmaksymalizowania dostępnej przestrzeni w istniejącym obiekcie. Składało się ono z tunelu kompletacyjnego, który znajduje się pod pojedynczym piętrowym magazynem regałów push-back, wyposażonego w linie rolkowe dla zapewnienia przepływy palet w tunelu.

Nowy obiekt jest otwarty sześć dni w tygodniu, obsługując szeroką gamę towarów, od pieluszek po chipsy i napoje bezalkoholowe. Towary są umieszczane w pojemnikach rolkowych (Rocos), których około 2000 jest wykorzystywanych każdego dnia. Rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, aby bez wysiłku obsługiwać produkty o różnym ciężarze.

Dexion wybrany przez Boots w oficjalnym przetargu, jednoznacznie wypełnił wyznaczony cel, tworząc niezwykle szybką strefę kompletacji dla 100 najpopularniejszych produktów.

Korzyści z rozwiązań Dexion:

  • Gwarantowana szybka, wydajna i dokładna realizacja zamówień dla wszystkich linii produktów.
  • Automatyzacja pobierania 100 najpopularniejszych produktów w brytyjskiej sieci sprzedaży detalicznej.
  • Osiągnięto maksymalne możliwości kompletacji zamówień w istniejącym obiekcie.
  • Utrzymanie i rozbudowanie solidnych podstaw dla wiarygodnego logistycznego łańcucha dostaw.
  • Współpraca z Constructor zapewniła wdrożenie skutecznego rozwiązanie, które spełnia wszystkie określone potrzeby biznesowe klienta.

boots ukWybór Dexion jako partnera Boots dla tego ambitnego projektu był prawdziwym sukcesem i zapewnił, codzienną sprawną kompletację zleceń dla szerokiej sieci dystrybucyjnej w Wielkiej Brytanii. Dostarczone rozwiązanie „pod klucz” gwarantuje Boots możliwość sprostania wymaganiom biznesowym na najbliższe dekady.

Rezultaty

“Boots wybrały Dexion ze względu na jego konkurencyjne ceny, projekt i możliwość dostarczania nam kompleksowego rozwiązania „pod klucz”. Dexion miał doskonałą wiedzę na temat tego, co było potrzebne i wspierał nas w trakcie realizacji całego projektu."

- Dominic Reilly, Kierownik Projektu, grupa Boots

O firmie Boots

Boots jest wiodącym brytyjskim sprzedawcą produktów leczniczych i kosmetycznych. Ma ponad 2.500 sklepów w Wielkiej Brytanii, począwszy od aptek lokalnych do dużych centrów zdrowia i urody. www.boots-uk.com