Skip to main content

Dexion dostarcza do firmy Cordes & Graefe

Cordes & Graefe, Niemcy

Studium przypadku

Klient: Cordes & Graefe
Lokalizacja: Dütestraße /Niemcy
Zastosowane produkty/usługi: regały paletowe P90, regały przesuwne MOVO, regały półkowe Hi280 Multi-tier, Podesty magazynowe, Regały na bębny

Potrzeby biznesowe

Cordes & Graefe (C&G) jest sprzedawcą hurtowym technologii budowlanych oraz dostawcą realizującym dostawy “just-in-time” na miejsca budowy w całych Niemczech. Dwukrotnie każdego dnia realizują dostawy wykorzystując 65 własnych ciężarówek.

Dodatkowo oferują usługę całodobowego zamawiania przez sklep internetowy GC ONLINEPLUS 7 dni w tygodniu oraz całodobową usługę kolekcjonowania towaru przez swoje sklepy ABEX.

Cordes & Graefe, Germany

C&G przywiązuje wielką wagę do swoich własnych wysokich standardów Obsługi Klienta, więc potrzebuje magazynu, który pozwoliłby na ich realizację oraz na elastyczność na której polegają klienci. Głównymi zasadami firmy C&G jest pozostawanie blisko klienta, bycie wydajnym, kompetentnym i wiarygodnym. Zapewnienie usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku powoduje, że są w stanie zareagować w najkrótszym możliwym czasie.

Ponieważ Dexion ma podobny model biznesowy w odniesieniu do dbałości o Klienta, był logicznym wyborem dla firmy C&G.

Rozwiązania firmy Dexion

Zespół Dexion rozpoczął od opracowania najlepszego sposobu przechowywania każdego z 40.000 produktów jakie magazynuje firma C&G. Ponieważ mają one rozmiary od bardzo małych przez ładunki spaletyzowane po kompletne systemy wodociągowe, odpowiedzią było dostarczenie wielu produktów współpracujących jako jedno kompletne rozwiązanie.

  • cordes & graefeDla małych części dostarczono 5.700 półek umieszczonych w piętrowym systemie półkowym Multi-tier HI280, zajmującym 720 m2.  
  • Druga powierzchnia podestowa uzupełniła pierwszy system wielopoziomowy, została zaprojekowana tylko dla towarów przychodzących i zajęła dodatkowo 221 m2.
  • Prawie 28,000 miejsc paletowych zostało stworzonych przy użyciu regałów paletowych P90, które stanowiły idealne rozwiązanie dla szerokiego zakresu przechowywanych produktów.
  • Regał na bębny może przechowywać 499 bębnów.
  • Na dłuższe towary zainstalowano dwa bloki regałów przesuwnych MOVO, składające się 26 wózków jezdnych.

Rezultaty

cordes & graefe, germany

Ten imponujący magazyn o powierzchni 26,000m2 ma teraz dostosowane i zabezpieczające na przyszłość rozwiązanie, które oszczędza powierzchnię, tworzy dostępne lokalizacje dla wszystkich 40.000 przechowywanych  artykułów, zapewnia szybki i łatwy proces pobierania zamówień i może być łatwo rozszerzony w najbliższych latach.

 "To wielozadaniowe rozwiązanie magazynowe, które firma Dexion dostarczyła pozwala nam na obsłużenie 65 ciężarówek dziennie, realizowanie dostaw “just-in-time” na budowy w całych Niemczech. Dexion zapewnił nam także możliwość oferowania usługi samoobsługowej poprzez sklepy ABEX, co było dla nas bardzo ważne i co okazało się dużym sukcesem." - Jürgen Gill Warehouse Manager C&G. 

O firmie C&G

Cordes & Graefe Osnabrück KG należy do Grupy GC, która jest hurtownikiem i dostawcą technologii budowlanych. Przez ponad 35 lat Cordes & Graefe Osnabrück KG świadczy usługi budowlane, specjalizując się w usługach ciepłowniczych, elektrycznych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, dachowych oraz instalacjach wodno-kanalizacyjnych i sanitarnych w Północnych Niemczech.

Asortyment obejmuje ponad 2 miliony różnych produktów, które pochodzą od najlepszych światowych producentów.