Skip to main content

Dexion dostarcza do Domino's Pizza

Domino's Pizza, Holandia

Studium przypadku

Klient: Domino's Pizza
Lokalizacja: Holandia
Produkty/Usługi: Regały paletowe P90, Regały wjezdne Drive-in, regały przepływowe Pallet Flow i regały półkowe HI280

Potrzeby biznesowe

Domino's Pizza odnotowała wzrost sprzedaży zarówno w Holandii jak i w Belgii, a istniejące centrum dystrybucji nie było w stanie się rozwinąć, tak aby sprostać takiej ekspansji, jaką cieszyła się firma.

Aby sprostać wymaganiom wzrostu, Domino's Pizza szukała nowego centrum dystrybucyjnego, które lepiej potrafiłoby obsłużyć jej rosnące potrzeby.

dominos sk

Ze względu na charakter działalności firmy Domino istnieją trzy podstawowe strefy klimatyczne wewnątrz ich centrów dystrybucyjnych: mroźnia, chłodnia i suchy magazyn, dodatkowo wysokie możliwości kompletacyjne muszą być zapewnione do obsługi godzin szczytowych. Domino's posiada dużą gamę produktów – ciężkie (ciasta i sosami), lekkie (przyprawami), świeże (warzywa), suche (odzież, gadżety) i objętościowe (pudełka do pizzy), które muszą być pobierane i dystrybuowane z Centrum dystrybucji.

Rozwiązania Dexion

W ramach projektu planującego przeniesienie centrum dystrybucyjnego do Gorinchem, firma Domino zdecydowała się na współpracę z Dexion ze względu na ich możliwości prawidłowego rozpoznania i interpretacji swoich potrzeb i możliwość zaproponowania ulepszeń do pierwotnego projektu.

Dzięki współpracy z firmą Dexion, nowe centrum dystrybucyjne zostało dostarczane z niezwykle skutecznym rozwiązaniem, które umożliwiło firmie Domino skuteczne zarządzanie procesem zbierania zamówień w ramach ich wymagającej działalności biznesowej.

Korzyści z rozwiązań Dexion:

  • Możliwość zaspokajania wymagań biznesowych firmy Domino, obejmujących trzy strefy klimatyczne oraz różne typy produktów.
  • Projekt został rozszerzony o ekspertyzę firmy Dexion, zapewniającą, że rozwiązanie jest jak najbardziej wydajne.
  • Płynna relokacja pozwoliła na zwiększenie zdolności produkcyjnych i zapewniła utrzymanie wzrostu w działalności.

Wybór firmy Dexion jako partnera w tym projekcie zapewnił firmie Domino możliwość skorzystania z ich bogatego doświadczenia w tworzeniu rozwiązań dla centrów dystrybucyjnych. 

dominos sk

Rezultaty

Partnerstwo z Dexionem w tym projekcie było ogromnym krokiem naprzód dla Domino's.

Dexion był w stanie wnieść do projektu swoją szeroką wiedzę i doświadczenie, co pozwoliło gigantowi pizzy wdrożyć niezwykle efektywne centrum dystrybucji.

O firmie Domino's Pizza

Domino's Pizza jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się dostawami pizzy. Jej pasja do gorącej, smacznej, świeżo pieczonej pizzy stworzyła bazę fanów pizzy Domino na całym świecie. www.dominos.nl