Skip to main content

Maszyny do przechowywania Tornado okazały się doskonałym rozwiązaniem dla fińskiego sprzedawcy elektroniki

Klient: Elgood Oy
Lokalizacja: Vantaa, Finland
Wykorzystane Produkty/usługi: Tornado, Regały paletowe

Elgood OyElgood Oy z siedzibą w Finlandii jest przedstawicielem wiodących producentów elektroniki od 1997 roku.

Działalność firmy w coraz większym stopniu koncentruje się na wyszukiwaniu i oferowaniu opłacalnych rozwiązań dla maszyn i urządzeń elektronicznych w zakresie zarządzania ciepłem, złączy, okablowania, wyświetlaczy, płytek drukowanych i podzespołów.

Wymagania

Elgood Oy przeniosła się do nowej siedziby w Vantaa w 2019 roku, do pomieszczeń obejmujących powierzchnie biurowe, magazyn i sklep. Przenosiny były spowodowane rosnącym zapotrzebowaniem na powierzchnie magazynową, które w ciągu kilku lat wzrosło o 30%. Firma każdego roku realizuje ponad 26 000 zamówień z 100 000 liniami produktów.

Nasze rozwiązanie:

Constructor Finland Oy - wiodąca firma zajmująca się rozwiązaniami magazynowymi - została poproszona o przyjrzenie się procesom magazynowym i optymalizację przestrzeni magazynowej w nowej siedzibie.

Ściśle współpracowaliśmy z Elgood Oy, aby określić potrzeby firmy, a następnie wdrożyć najlepsze rozwiązanie, jakim było maksymalne wykorzystanie dostępnej wysokości w magazynie.

Jako rozwiązanie przyjęto regały paletowe i trzy Tornado Vertical Lift Machines.

Elgood OyWynik

Tornado to dynamiczny system magazynowania, który porusza się w pionie i dostarcza wymagane towary na tacy bezpośrednio do operatora poprzez naciśnięcie przycisku lub zeskanowanie kodu kreskowego. Tornado oferuje maksymalną pojemność na minimalnej powierzchni i szybki dostęp do towarów.

Maszyny magazynowe zapewniły elastyczność i wydajność operacji magazynowych, ponieważ większość zamówień jest dostarczana jako produkty jednoliniowe.

Teraz, gdy towary znajdują się w maszynach magazynowych, pracownik magazynu nie szuka towarów na półkach, ale maszyna przenosi półkę z towarem do użytkownika. Tornado jest proste w obsłudze i znacznie ułatwia proces inwentaryzacji i kontroli zapasów.

Elgood Oy

Taca o szerokości 4 m została zoptymalizowana pod kątem miejsc składowania, zapewniając dziesiątki miejsc do przechowywania na każdej półce.

„Działalność firmy nieustannie się zmienia wraz ze zmieniającymi się trendami i potrzebami” - powiedział Timo Niinimäki, dyrektor generalny Elgood Oy.

„Rozwój Elgood Oy jest kontynuowany, a procesy są stale udoskonalane, aby lepiej spełniać potrzeby klientów. W magazynie jest jeszcze miejsce na kolejną maszynę magazynową, a kiedy zostanie ona zakupiona, również będzie w pełni wykorzystana. ”

O kliencie

Elgood Oy jest częścią międzynarodowej Grupy Addtech i podlega działowi komponentów firmy. Zatrudnia 37 osób, w tym 6 pracowników magazynowych.