Skip to main content

Garden Trade planuje rozwój korzystając z eksperckich porad Dexion

Garden Trade, Belgia

Studium przypadku

Klient: Garden Trade
Lokalizacja: Belgia
Zastosowane produkty/usługi: Regały przesuwne (MOVO)

Potrzeby biznesowe

Firma Garden Trade uzyskała znaczący wzrost od czasu założenia w 1998 roku. Ten wzrost doprowadził do otwarcia trzeciego magazynu aby sprostać wzrastającym wymaganiom biznesowym.

Przed otwarciem trzeciego magazynu, firma Garden Trade podjęła strategiczną decyzję o zaplanowaniu przyszłościowej rozbudowy nowego magazynu, aby uniknąć potrzeby uruchamiania czwartego magazynu w najbliższych latach.

garden trade be

Rozwiązania firmy Dexion

Firma Garden Trade skonsultowała się z firmą Dexion, ponieważ zauważyła, że ma ona wiedzę i doświadczenie w planowaniu wieloletniego rozwoju projektowanych magazynów.

Firma Dexion zaoferowała rozwiązanie zawierające przygotowanie do przyszłego wzrostu zapotrzebowania – w pierwszym etapie zainstalowała szyny do zaprojektowanych i gęsto ustawionych przesuwnych regałów paletowych, które jednak nie miały być instalowana przez najbliższe kilka lat.

Na tak zbudowanej posadzce ustawiono standardowe regały paletowe, w celu zapewnienia niezbędnej na czas otwarcia magazynu dodatkowej powierzchni magazynowej dla firmy.

Okazała się, że już cztery lata od otwarcia nowego magazynu, firma Garden Trade potrzebowała większej powierzchni magazynowej z uwagi na dalszy dynamiczny rozwój. Dexion powrócił i rozpoczął przekształcanie stacjonarnych regałów w regały przesuwne, wykorzystując dostarczone wcześniej elementy uzupełnione o niezbędne nowe komponenty i umieszczając je na przesuwnych podstawach (MOVO), tam gdzie było to potrzebne.

Prace przeprowadzane były w trzech fazach, z niewielkim zakłóceniem codziennej pracy magazynu i wydawania towaru. Po uruchomieniu instalacja ta podwoiła wykorzystanie powierzchni w tym samym magazynie.

Korzyści z rozwiązania firmy Dexion

  • Przyszłościowe rozwiązanie, Dexion był w stanie wrócić i wdrożyć swoje rozwiązanie, gdy potrzeby firmy Garden Trade wzrosły dostatecznie.
  • Opłacalne i szybkie wdrożenie.
  • Pełne wykorzystanie dostępnej powierzchni i wysokości magazynu.
  • Gwarantowana szybkość, wydajność i dokładność w obsłudze każdego rodzaju produktu.
  • Brak przerw w bieżącej działalności firmy, mimo że przebudowa magazynu odbywała się w pracującym normalnie obiekcie.
  • Osiągnięto maksymalną pojemność bez konieczności rozbudowy budynku.

garden trade be

Rezultaty 

Wzrastający biznes, taki jak w firmie Garden Trade musi być w stanie rozwijać się w dobrze zarządzany sposób. Przez współpracę z firmą Dexion, możliwe było zaplanowanie wzrostu w płynny sposób, spełniając jednocześnie ciągłe wymagania klientów.

O firmie Garden Trade

Garden Trade jest liderem na rynku produktów ogrodzeniowych w Belgii. Generuje obrót 12 milionów EUR ze sprzedaży w Belgii i dostarczania swoje produkty w całej Europie i poza nią.

 www.giardino-online.com