Skip to main content

Constructor zapewnia szybkie rozwiązania dla GC Rieber Salt

GC Rieber Salt, Norwegia

Studium przypadku

Klient: GC Rieber Salt
Lokalizacja: Norwegia
Zastosowane produkty / usługi: regał Pallet Shuttle

Potrzeby biznesowe

GC Rieber Salt jest jednym z czołowych dostawców soli i produktów pokrewnych w regionie Nordyckim. Ich produkty są szeroko używane do utrzymania dróg oraz w rolnictwie, przetwórstwie rybnym oraz przemyśle spożywczym i naftowym. 

Rieber Salt, Norway

Firma oferuje rozwiązania logistyczne od Fredericia na południu Danii dalej wzdłuż Norweskiego wybrzeża aż do Hammerfest na północy. Dzięki swoim międzynarodowym partnerom zapewniają linie logistyczne operujące z większej części Europy przez Mariager w Danii do terminal w Norwegii.

Większość towarów przewożona jest drogą morską, rocznie przewożone jest między 600.000 a 700.000 ton towaru w około  250 wysyłkach. Ich terminale oferują rozładunek, przechowywanie, obsługę i dalszy transport do innych części Norwegii. 

GC Rieber potrzebował powiększyć swoje zdolności magazynowe przy jednoczesnym zwiększeniu częstości poboru i lepszemu poglądowi na wszystkie swoje produkty. 

Rozwiązania firmy Constructor

GC Rieber Salt ma bardzo specyficzne potrzeby: bezpieczeństwo, zwarty i bardzo szybki system w nieogrzewanym magazynie umiejscowionym blisko morza. Produkty solne muszą być przechowywane w perfekcyjnych warunkach. Jest to bardzo wymagające środowisko dla osób tam pracujących.

Rozwiązanie przedstawione przez Constructor posiadało ocynkowane ogniowo powierzchnie regałów i dostosowany specjalnie regał Pallet Shuttle który mógł być stosowany w zimnym jak i normalnym środowisku. Zapewniono również możliwość pobierania zarówno drewnianych jak i plastikowych palet o różnych głębokościach.

Rezultaty

Przechowywanie torebki soli w pobliżu oceanu jest wyzwaniem, ale system Pallet Shuttle oraz zastosowanie zasady ostatnie wyszło-pierwsze wyszło (LIFO) rozwiązało problem.

Rieber Salt, NorwayPo zainstalowaniu 23 tuneli z 13 paletami w każdym tunelu na czterech poziomach i z dwoma transporterami do obsługi, firma osiągnęła taką szybkość przepływu palet jaką chcieli w magazynie, a także lepszy wgląd na produkty przez cały czas."

O firmie CG Rieber 

Firma CG Rieber Salt oferuje szeroki wybór soli i minerałów zaadaptowanych do różnego rodzaju rynków na których działają. Dzięki wielu magazynom i terminalom umiejscowionym w Norwegii i Danii, są zdolni do zapewnienia błyskawicznej dostawy wysokojakościowej soli w konkurencyjnych cenach, co jest znakiem towarowym firmy od roku 1900.  GC Rieber Salt jest częścią GC Rieber Group.