Skip to main content

Dexion zdiagnozował najlepsze rozwiązanie dla apteki szpitala w Dreźnie

Hospital Dresden-Friedrichstadt, Niemcy

Studium przypadku

Klient Szpital Dresden-Friedrichstadt
Lokalizacja: Dresden/Niemcy
Zastosowane produkty/usługi: Regały karuzelowe (HOCA), plastikowe pojemniki i kontenery, regały przepływowe, regały półkowe HI280, Dexion WMS

Potrzeby biznesowe

hospital pharmacy de

Apteka jest odpowiedzialna za dostarczanie produktów medycznych, zaopatrzenia medycznego i diagnostyki laboratoryjnej dla szpitala diagnostycznego w Dreźnie. Z ponad  3500 różnymi artykułami, które należało odnaleźć, aptekarze i inni pracownicy spędzali ogromną ilość czasu próbując zlokalizować odpowiedni towar.

Gdy wybudowano nowy budynek, w którym miała mieścić się apteka, dyrekcja postanowiła zainstalować system, który pozwoli na oszczędność czasu, poprawi bezpieczeństwo i zredukuje ilość błędów popełnianych przy pobieraniu towarów.

Poproszono firmę Dexion o przygotowanie odpowiedniego rozwiązania.

Rozwiązania firmy Dexion 

Zespół firmy Dexion wiedział, że w takim typie środowiska najlepiej sprawdza się zautomatyzowany system magazynowania. Z uwagi na niską wysokości sufitu, dla zapewnienia 100% bezpieczeństwa pobierania towaru, zespół zaproponował poziome automatyczne regały karuzelowe (HOCA).

hospital pharmacy de

Dexion HOCA jest systemem który dostarcza artykuł do miejsca poboru. Osoba obsługująca po prostu wybiera to, co jest potrzebne a kilka chwil później towar jest dostarczony do operatora na przodzie stacji poboru. Przez wyeliminowanie długich poszukiwań, gwarantowaną dokładność i zwiększoną powierzchnię magazynowania, zapewniono korzyści zarówno dla pracowników jak i dla dyrekcji.

Artykuły do pobierania mogą być przechowywane w pojemnikach lub pudełkach z dużą przestrzenią dla towarów o różnych wymiarach i kształtach.  

Regały karuzelowe HOCA w skrócie:

  • Zapewniają znaczący wzrost powierzchni do magazynowania poprzez optymalne wykorzystanie dostępnej głębokości pomieszczenia
  • Ograniczają do minimum czas operatora przeznaczony na chodzenie i szukanie
  • Pozwalają na uniknięcie błędów przy pobieraniu towaru
  • Gwarantują szybkie, wydajne i dokładne wydawanie zamówionych towarów
  • Umożliwiają osiągnięcie maksymalne wskaźnika wykorzystania powierzchni składowania

Aby dostosować się do stałych wymagań ze strony reszty szpitala, w aptece zainstalowano 4 regały typu HOCA wraz z systemem zarządzania magazynem firmy Dexion (WMS).

Łączy on każdy z regałów HOCA z centralnym systemem głównym, co pozwala na jednoczesną obsługę 15 zamówień przez jednego operatora w tym samym czasie. Specjalne szklane drzwi zamykają punkt dostępu w każdej z poziomych karuzel i mogą być otwarte tylko wtedy gdy artykuł zostanie potwierdzony przez wyświetlacz Pick-by-Light, co jest ważną i bardzo bezpieczną funkcją w tym wysoce restrykcyjnym i ściśle monitorowanym środowisku.

Rezultaty

“Dexion w znaczny sposób poprawił wydajność apteki.”

O Szpitalu Dresden-Friedrichstadt

Szpital Dresden Friedrichstadt jest szpitalem diagnostycznym Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Ze swoich 4 lokalizacji prowadzi 45 klinik i instytutów  oraz zatrudnia ponad 3300 pracowników, którzy każdego roku opiekują się 62.000 pacjentami w szpitalu i obsługują 129.000 pacjentów poza szpitalem.