Skip to main content

Regał przesuwny do przechowywania 1800 kompletów opon

Kjær Bilcentret, Dania

Klient: N. Kjær Bilcentret
Miasto: Svendborg, Dania
Dostarczone produkty: Regały przesuwne MOVO na opony

Kjær BilcentretN. Kjær Bilcentret to prężnie działająca firma z kilkoma obszarami działalności. Firma sprzedaje samochody marki Ford, Mazda i Suzuki, a także przyczepy Brenderup, a wraz z powiązanymi naprawami i serwisem ma zapotrzebowanie na rozwiązania magazynowe, które nadążą za jej potrzebami.

Postawione wymagania

Wraz z rozwojem N. Kjær Bilcentret pojawiła się potrzeba znalezienia lepszego rozwiązania do przechowywania opon.

Wymiana opon jest nie tylko czasochłonna, ale także wiąże się z podnoszeniem ciężkich przedmiotów – na czym skupia się Duński Urząd Inspekcji Pracy. Przeprowadzono wstępną analizę, odwiedzając inne magazyny opon w celu znalezienia właściwego rozwiązania.

Kjær Bilcentret

Rozwiązanie

Podjęto decyzję o stworzeniu rozwiązania magazynowego z przesuwnym regałem na opony. Zaprojektowano i wybudowano magazyn o powierzchni 800 mkw. Dostosowany do wybranego rozwiązania regałowego. Szyny zostały wbudowane w podłogę na całej szerokości magazynu, dając miejsce na ewentualną przyszłą rozbudowę - do 5 dodatkowych wózków w razie potrzeby.

Obiekt składa się z 4 regałów statycznych wzdłuż jednej ze ścian magazynu oraz 6 wózków przesuwnych po 8 pól każdy. Ramy regałów mają wysokość 6 metrów i 5 poziomów składowania. Instalacja pozwala składować łącznie 7200 pozycji - 1800 kompletów kół klienta, które są przechowywane w kompletach po 4 na specjalnych paletach.

Kjær Bilcentret

Magazyn opon jest obsługiwany przez człowieka i wózek widłowy. Każdego ranka sporządzana jest lista opon, które należy użyć i kiedy. Palety są następnie pobierane z regałów i przewożone do warsztatu, gdzie są umieszczane na wózkach kołowych.

Wózki te zapewniają, że opony są na odpowiedniej dla pracownika wysokości w trakcie ich wymiany. Wymienione opony są transportowane z warsztatu i odbierane przez wózek widłowy, który zawozi je do magazynu opon.

Palety są odbierane z magazynu i wywożone z obiektu. Regały przesuwne są obsługiwane za pomocą pilota z wózka widłowego. Oznacza to, że wymagany korytarz roboczy jest zamykany lub otwierany bez konieczności opuszczania wózka widłowego przez operatora.

Kjær Bilcentret

Rezultat

„Przy wymianie do 53 opon w najbardziej pracowite dni nie trzeba dodawać, że ważne jest unikanie wąskich gardeł, np. w centrum przechowywania opon. Dzięki przesuwnemu regałowi na opony mamy rozwiązanie, które pasuje do wszystkich zestawów kół, ma miejsce na rozwój i, co najważniejsze, jest zgodne z wymogami Duńskiego Urzędu Inspekcji Pracy w zakresie obsługi opon”. mówi Hans-Christian Kjær, właściciel.

O N. Kjær Bilcentret

N. Kjær Bilcentret to rodzinna firma, której początki sięgają lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy założyciel Nikolaj Kjær otworzył swój warsztat rowerowy i samochodowy w Gudbjerg, na obrzeżach Svendborg. Firma sprzedaje samochody marek Ford, Mazda i Suzuki oraz przyczepy Brenderup i zatrudnia około 60 osób.