Skip to main content

LS3 Longspan zapewnia sprawną wysyłkę towarów dla KNI w Dania

Klient: KNI
Lokalizacja: Aalborg/Dania
Dostarczony produkt: LS3 Longspan

LS3 - KNIKNI – skrót od Kalaallit Niuerfiat, co po polsku oznacza Handel Grenlandzki – to nowoczesne przedsiębiorstwo posiadające za sobą ponad 240-letnią historię. KNI ma swoje korzenie w Królewskim Handlu Grenlandzkim, założonym w 1774 roku, i dlatego jest ważną częścią historii Grenlandii.

Pierwotnym zadaniem KNI było zaopatrywanie Grenlandczyków w artykuły spożywcze w miastach i miasteczkach, w których nie można było prowadzić działalności na zasadach komercyjnych.

Pozostaje to jednym z najważniejszych zadań KNI i chociaż nowoczesna technologia odgrywa główną rolę w obsłudze 60 sklepów KNI na Grenlandii, nadal istnieją wyzwania związane z demografią.

LS3 KNIWymagania

Firma KNI pilnie potrzebowała powierzchni magazynowej, ponieważ wcześniejsza współpraca z magazynem zewnętrznym nie była już możliwa.

Rozwiązaniem było wynajęcie lokalu od Blue Water w porcie w Aalborgu, gdzie KNI posiadało już własne biuro. Magazyn ten został jednak szybko zapełniony towarami przybywającymi w kontenerach z poprzedniego miejsca składowania. Różne grupy produktów składowano luzem na podłodze. Takie rozwiązanie utrudniało magazynowanie i dystrybucje towarów.

Rozwiązanie

Firma KNI szybko zorientowała się, że w magazynie potrzebne jest rozwiązanie systemowo, dlatego skontaktowała się z Storeteam, dystrybutorem rozwiązań magazynowych firmy Constructor. Uzgodniono, że najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie najnowszy regał w naszym portfolio produktów, regały LS3 Longspan. Do jego wielu zalet należy dobre wykorzystanie przestrzeni oraz możliwość efektywnego przechowywania dużych i nieporęcznych towarów.

W tylnym narożniku budynku zamontowano 4 rzędy po 8 podwójnych regałów. Regały służą do przechowywania towarów szybko rotujących, pozostała część powierzchni magazynowej jest magazynowana luzem. W centralnej części magazynu zlokalizowany jest kolejny system regałów LS3. Tu znajdują się zamówienia, które są zbyt małe, aby je od razu wysłać i muszą poczekać na przyjęcie dodatkowych zamówień z danego sklepu, żeby skompletować dostawę możliwą do wysłania.

LS3 KNIRezultat

Widzimy już efekt zastosowania systemów regałów. Zajmują znacznie mniej niż magazynowanie zbiorcze i oszczędzamy mnóstwo czasu na kompletowaniu towaru. Niektóre z naszych sklepów w północnej i wschodniej Grenlandii przyjmują statki tylko dwa razy w roku, w pozostałej części roku lód uniemożliwia żeglugę. Jest więc rzeczą oczywistą, że ważne jest dla nas, abyśmy wysłali właściwy towar i o niczym nie zapomnieli” – wyjaśnia konsultant ds. logistyki, Søren Bjerregaard Jensen.

O Firmie KNI

KNI składa się z czterech jednostek biznesowych, które zajmują się zaopatrzeniem Grenlandii w artykuły spożywcze, towary konsumpcyjne i paliwa. Ponadto istnieje dział hurtowy obsługujący stołówki i catering oraz rzeźnia zajmująca się przede wszystkim ubojem jagniąt. Firma jest jedną z największych na Grenlandii i zatrudnia ok. 1000 pracowników.