Skip to main content

Regały Shuttle Dexiona zmniejszają koszty operacyjne w Mondi

Studium przypadku

Klient: Mondi
Lokalizacja: Nyiregyháza /Węgry
Produkty/usługi: System regałów Shuttle

Potrzeby biznesowe

MMondi-Hungary-Case-Study-1ondi jest międzynarodową firmą zajmującą się pakowaniem i papierem, zatrudniającą około 25 000 osób w ponad 30 krajach.

W ramach modernizacji Mondi chciał przyjąć nowe, bardziej wydajne rozwiązanie do przechowywania w swojej fabryce w Nyiregyháza w północno-wschodniej części Węgier, która produkuje przemysłowe worki na rynek materiałów budowlanych, a także małe torby i torby na zakupy.

Fabryka została wybudowana w 1972 r. i przejęta przez Mondi w 2008 r. Jest to długi magazyn o ograniczonym dostępie, dlatego należało znaleźć rozwiązanie, które byłoby bardziej wydajne i umożliwiać łatwy dostęp do korytarzy.

Rozwiązania Dexion

Mondi-Hungary-Case-Study-2

  • Dexion ma duże doświadczenie w zwiększaniu sprawności i tworzeniu większej przestrzeni użytkowej w istniejących budynkach, dzięki czemu był w stanie zapewnić idealne rozwiązanie dla fabryki Mondi: systemu regałów Shuttle Dexion. Najważniejsze cechy systemu to:
  • Jest to półautomatyczne rozwiązanie magazynujące, które eliminuje potrzebę wjazdu wózków do korytarzy roboczych.
  • Wszystkie operacje towarami w kanałach odbywa się za pomocą pilota, który jest zdalnie sterowany przez użytkownika.
  • Obsługa palet poza regałami odbywa się za pomocą standardowych wózków widłowych.

 Rezultaty

Mondi-Hungary-Case-Study-3

Kierownik magazynu Mondi uważa, że dokonali właściwego wyboru.

"Poszukiwaliśmy rozwiązania umożliwiającego maksymalne wykorzystanie długiego magazynu z ograniczonym dostępem. Potrzebowaliśmy nowoczesnego i szybkiego systemu, który umożliwiłby nam łatwy dostęp do korytarzy i pobieranie palet z głębi regałów do obszaru pracy wózków w szybki i bezpieczny sposób."

"System satelitarny firmy Dexion okazał się doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na szybkie przeniesienie towarów do obszaru przeładunkowego, bez konieczności wchodzenia operatora wózka widłowego do kanałów składowania."

O firmie Mondi

Mondi jest w pełni zintegrowany z łańcuchem produkcji opakowań i papieru - od zarządzania lasami i produkcji masy celulozowej, papieru i tworzyw sztucznych do opracowywania skutecznych i innowacyjnych rozwiązań dla opakowań przemysłowych i dla konsumentów. W 2014 r. Firma Mondi osiągnęła przychody w wysokości 6,4 mld EUR i zwrot z kapitału w wysokości 17,2%.