Skip to main content

Napakka potrzebowała regałów Hi280 do swojej nowej siedziby w Helsinkach

Napakka Oy, Finlandia

Klient: Napakka Oy (część Packoplock Skandynawia AB)

Lokalizacja: Helsinki, Finlandia 

Zastosowane produkty/usługi: Regały Hi280

Napakka jest jedną z największych firm zajmujących się materiałami opakowaniowymi w Finlandii. Niedawno wprowadziła szeroką gamę środków czyszczących, które sprzedaje firmom w całej Skandynawii i Europie.

Wraz ze wzrostem sprzedaży Napakka przeniosła się do nowej siedziby, która zapewniła więcej przestrzeni do dalszej efektywnej pracy i spełnienia wymagań konsumentów. Firma potrzebowała, aby dostawca rozwiązań magazynowych wyposażył ich nowy magazyn w regały.

Hi280 shelving for NapakkaPotrzeba biznesowa

Ponieważ firma sprzedaje mniejsze produkty, takie jak środki czystości i materiały opakowaniowe, potrzebowała regałów, które byłyby łatwo dostępne, a także zapewniały zorganizowany system zwiększający wydajność pracy.

Jako członkom Grupy Packoplock Skandynawia, spółki-matki szerokiej gamy firm zajmujących się materiałami opakowaniowymi z siedzibą w Szwecji, firmie Napakka polecono użycie regałów Hi280, ponieważ są one stosowane w całej grupie z pozytywnym rezultatem.

Nasze rozwiązanie

Zgodnie z zaleceniami Grupy firma Napakka skontaktowała się z naszym dealerem, Sareskoskim, który obejrzał magazyn, oceniając jego układ, aby określić najlepszy sposób podejścia do projektu. W wyniku tej wizyty oceniono potrzebę zastosowania regałów Hi280, dzięki którym nasi dealerzy byli w stanie zaprojektować i zainstalować regały, wykorzystując dostępną przestrzeń i optymalizując pojemność przechowywania.

Rezultat

Hi280 shelving being loaded Na dwóch poziomach zainstalowano ponad 1000 metrów bieżących regałów, zapewniających wygodne i łatwo dostępne przechowywanie. To rozwiązanie zapewniło bardziej funkcjonalny i zorganizowany system, szczególnie w zakresie kompletacji zamówień i uzupełniania zapasów.

Od czasu instalacji regałów Hi280 czas realizacji został skrócony i więcej zamówień zostało zrealizowanych w krótszym czasie. Dzięki lepszej organizacji i rozmieszczeniu produktów uzyskano poprawę efektywności działania. Dodatkowo, system regałów zapewnia bardziej ergonomiczne środowisko pracy, zapewniając zdrowie i bezpieczeństwo personelu. Sytuację tę poprawia również dostępna przestrzeń między korytarzami, zapewniająca pracownikom więcej miejsca na mijanie się i unikanie zakłóceń w procesie kompletacji zamówień.

Pre-galvanised Hi280 shelvingRegały z blachy ocynkowanej oferują czysty i nowoczesny wygląd z szeroką gamą różnorodnych półek i akcesoriów do różnych celów. Daje to również firmie możliwość rozszerzenia asortymentu regałów, jeśli w przyszłości będzie ona potrzebowała większej ilości miejsca do przechowywania.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku końcowego”. – skomentował Ville Koskinen, dyrektor sprzedaży. „Współpraca pomiędzy Sareskoski i Napakka przez cały czas trwania projektu układała się znakomicie. Po otrzymaniu rekomendacji zastosowania regałów Hi280 wszystko przebiegło sprawnie, a efekt końcowy był fantastyczny.

O firmie Napakka Oy

Firma została założona w 1984 roku i sprzedaje największy w Finlandii asortyment materiałów opakowaniowych, takich jak pudełka, torby i papier pakowy. Dodatkowo, zajmują się sprzedażą sprzętu sprzątającego, artykułów higienicznych i artykułów biurowych dla firm. Są także członkiem skandynawskiej grupy Packoplock.