Skip to main content

OHM Group korzysta z powiększenia przez Dexion pojemności magazynu

Studium przypadku

Klient: OHM Group
Lokalizacja: Irlandia
Produkty/usługi: Dwupiętrowa antresola Hi280, Regały długiego przęsła Longspan podpierające konstrukcje podestową

Potrzeby biznesowe

Grupa OHM doświadczała silnego wzrostu w segmencie dystrybucji pojazdów i musiała przenieść swoje funkcje magazynowe do lokalizacji umożliwiającej obsługę tego trwałego trendu rozwojowego.

Grupa OHM dostarcza pojazdy w całej Irlandii i wymaga efektywnego procesu magazynowania, aby zapewnić optymalną pracę na poziomie krajowym.

ohm group

Rozwiązania Dexion

Grupa OHM korzystała z szeregu rozwiązań Dexion, które działały w harmonii tak, aby zapewnić funkcjonowanie magazynu w nowym miejscu w Baldonnel, w Dublinie, z jego optymalną wydajnością. 

Grupa OHM zainstalowała dwupoziomową antresolę z regałami półkowymi HI280 Dexion i podest magazynowy (6 m wysokości x 36 m szerokości x 42 m) oparty na konstrukcji regałów długiego przęsła Longspan.

Zapewniło to 500 sekcji półkowych na poziomie posadzki i pierwszym poziomie antresoli dla przechowywania małych części oraz 150 sekcji regałów Longspan dla składowania większych części. Najwyższy poziom podestu pozostawiono bez regałów dla zapewnienia swobodnego składowania przedmiotów o największych gabarytach.

Konstrukcja każdego poziomu podłogi przewidywała również na każdym jej końcu 80m² obszaru manewrowego, który jest obsługiwany przez wózki widłowe poprzez bramy załadunkowe i bramy paletowe. Wszystkie półki regałów wyposażone są w akcesoria do regałów półkowych Dexion, takich jak; przegródki stalowe, pojemniki kartonowe K oraz tace magazynowe.

Korzyści z rozwiązań Dexion

  • Gwarantowana szybka, wydajna i dokładna realizacja zamówień dla wszystkich linii produktów.
  • Utrzymanie i poszerzenie rzetelnego łańcucha dostaw logistycznych.
  • Wybór szeregu dopasowanych produktów z palety Dexion zapewnił wdrożenie efektywnego i skutecznego rozwiązania, które spełnia wszystkie określone przez klienta potrzeby biznesowe.

ohm group uk

Rezultaty

Różnorodne rozwiązania Dexion współdziałają płynnie w nowym magazynie Grupy OHM, wypełniając istniejące potrzeby biznesowe i umożliwiając systemowi logistycznemu spełnianie i wykraczanie poza pierwotne oczekiwania klienta.

O firmie OHM Group

Grupa OHM jest jedną z wiodących firm prywatnych w Irlandii zajmująca się wyłączną dystrybucją samochodów i pojazdów użytkowych, takich marek jak Saab, Jaguar, Land Rover, Range Rover DAF i MAN. www.ohm.ie