Skip to main content

Dexion umożliwia proste przechowywanie danych firmie Phoenix Data Management.

Phoenix Data Management, Brytania

Studium przypadku

Klient: Phoenix Data Management
Lokalizacja: Gravesend/Kent/Wielka Brytania
Zastosowane produkty/usługi: Regały paletowe P90, akcesoria do archiwizowania.

Potrzeby biznesowe

phoenix uk

Phoenix Data Management oferuje kompletną usługę przechowywania, gromadzenia i pobierania wszystkich rodzajów aktywnych danych biznesowych.

Jeden z ich oddziałów wybudował centrum danych w Gravesend w Kent, powyżej istniejącego parkingu, który nie miał wypoziomowanej podłogi. Mimo że miało to sens, ponieważ zapewniało dobre wykorzystanie istniejącej powierzchni w tej lokalizacji, to odchylenie powierzchni podłogi dochodzące do 60 mm na stosunkowo niewielkiej odległości, spowodowało poważny problem.

Phoenix poprosił firmę Dexion o rozwiązanie, które pozwoli na pokonanie tych trudności.

Rozwiązania firmy Dexion

Po wstępnym spotkaniu z zespołem firmy Phoenix i obserwacji bieżącej działalności firmy, Dexion zauważył że istnieją dwie główne kwestie: nachylenie powierzchni i uskoki w dachu, które powodują zmianę wysokości pomieszczenia od 7 do 11 metrów. 

phoenix uk

Dexion zaproponował trzy piętrowy system składowania z własnymi podłogami oparty na elementach regałów paletowy P90. Pozwoliło to na maksymalizację wydajności magazynu, rozwiązało problem nachylenia podłogi i wykorzystywało zmieniającą się wysokość dachu.  

Regał paletowy jest jednym z najważniejszych produktów firmy Dexion. Może być zainstalowany jako pojedyncza konstrukcja lub jako rozwiązanie wielopoziomowe, tak jak w przypadku firmy Phoenix, co jest idealne jeśli rozwiązanie magazynowe wymaga pełnego wykorzystania powierzchni budynku lub zmaksymalizowania magazynowania na niewielkiej powierzchni.

Regał paletowy wielopoziomowy oferuje wyjątkowe i zróżnicowane możliwości działania w jednym systemie do archiwizowania, dodatkowo może być rozbudowywany, gdy zachodzi potrzeba zwiększenia powierzchni. Zależnie od rodzaju towarów jakie mają być magazynowane, oraz związaną z tym ładownością, system może posiadać:

  • 6 poziomów podłogi
  • Wysokość do 19m
  • Wysokość pomiędzy podłogami do 2775mm
  • Szerokość korytarzy podłogi od 800mm do 1800mm

Pomimo, że była to bardzo trudna instalacja, staranne planowanie i regularne spotkania na miejscu sprawiły, że zaburzenia w regularnej działalności firmy Phoenix zostały ograniczone do minimum. Końcowy rezultat jest taki, że firma Phoenix jest obecnie w stanie przechować i zabezpieczać dane swoich klientów zebrane w 104 556 opakowaniach.

Rezultaty

phoenix uk

"Wielopoziomowy regał pomógł nam w maksymalizacji przestrzeni w naszym magazynie, znacznie bardziej niż w przypadku użycia zwykłego systemu wielopoziomowego. Mamy obecnie wieloletni system magazynowy o wysokiej jakości, który zapewnia nam maksymalną wydajność w ramach posiadanej powierzchni naszego magazynu." - Peter Barrett, Sales Director, Phoenix Data Management Ltd.

O firmie Phoenix Data Management

Firma Phoenix Data Management ma ponad 15letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania dokumentacją. Ich działalność obejmuje południowo-wschodni Londyn oraz szerszy obszar Wielkiej Brytanii, posiadają trzy obiekty zlokalizowane w Kent. Phoenix Data Management stworzyła swój biznes zapewniając wysoki poziom usług, znacznie przewyższający ich konkurencję.

Dzięki wsparciu ich firmy partnerskiej Feabrex, są w stanie inwestować w najlepszą technologię, WMS i infrastrukturę, zapewniając sobie stały rozwój.

www.phoenix-data-management.co.uk