Skip to main content

Dexion tworzy nowy magazyn opon dla firmy Pneu Vanhamme

Pneu Vanhamme, Belgia

Studium przypadku

Klient: Pneu Vanhamme
LoKalizacja: Waterloo/ Belgia
Zastosowane produkty/usługi: Regał do pionowego składowania opon, regał Longspan

Potrzeby biznesowe

Pneu Vanhamme jest firmą rodzinną, która szczyci się tym, że jest nieco inna. Nie tylko nie robi wrażenia bycia firmą działającą w branży opon, ale nawet nie pachnie jak ona.

Karyn Vanhamme, odpowiedzialna za działalność firmy od 1989 roku, ma wielkie możliwości, aby sprawić że klienci mogą doświadczyć tego, co jest opisane jako spokój i doskonałość, gdy wchodzą do pomieszczeń biurowych, daleko od miejsc, gdzie odbywają się prace związane z montażem opon.

pneu vanhamme be

Firma potrzebowała znacząco powiększyć wydajność swojego magazynu, ponieważ klienci przyzwyczaili się do posiadania dwóch zestawów opon. Mimo że nie ma oficjalnego wymogu używania opon zimowych w Belgii, jest to coraz częstsze w krajach sąsiednich.

Ponieważ większość ludzi nie ma odpowiedniej powierzchni lub chęci do przechowywania dodatkowego zestawu opon w domu, firmy działające w tej branży muszą oferować tego typu usługę.

Pneu Vanhamme miał dużą przestrzeń, ale potrzebował systemu, który poprawiłby wykorzystanie dostępnej powierzchni podłogi dla maksymalnej wydajności.

Rozwiązania firmy Dexion

pneu vanhamme be

Po sprawdzeniu powierzchni, zespół belgijskiego Dexiona szybko doszedł do wniosku, że rozwiązaniem będzie antresola. Klient zgodził się na projekt, który przebiegł w dwóch etapach.

  • Etap 1 to instalacja 173 m2 antresoli, wyposażonej w 2.061 m regału Longspan i 504 m regałów paletowych. Dało to powierzchnię magazynowania dla około 12.000 opon.
  • Etap 2 dotyczył instalacji dodatkowych 2347m regałów Longspan, co powiększyło możliwość składowania o następne ~ 11,550 opon.

Rezultaty

“Dexion był w stanie stworzyć rozwiązanie które oferowało możliwość składowania powyżej 23.550 opon. Zostali oni wybrani, ponieważ oferowali nam dobrą cenę, szybką dostawę i montaż oraz doskonałą obsługę posprzedażową.”

O firmie Pneu Vanhamme

Założoną przez ojca Constant Vanhamme firmę, do dziś prowadzi córka Karyn, wspierana przez dwie córki i zięcia. W szczytowych okresach firma zatrudnia dwudziestu pracowników.