Skip to main content

Dexion pomaga firmie Preh w reorganizacji magazynu

Studium przypadku

Klient: Preh
Lokalizacja: Rumunia
Zastosowane produkty/usługi: regały półkowe HI280, regały paletowe Premier Rack i regały paletowe P90, regały przepływowe Pallet Flow, system regałów biurowych Bruynzeel Compactus Archive

Potrzeby biznesowe

Firma Preh potrzebowała udoskonalenia rozwiązań magazynowych dla swoich trzech połączonych magazynów niedaleko Brasov w Rumunii. Ich centrum dystrybucyjne składa się z laboratorów, przestrzeni produkcyjnej, biur, stref buforowych oraz magazynów zarówno dla surowców jak i produktów gotowych.

Obszar archiwalny również wymagał optymalizacji, aby oszczędzić powierzchnię i zapewnić łatwy dostęp do niektórych elementów, jednocześnie ograniczając dostęp do danych poufnych.

Firma Preh potrzebowała rozwiązania magazynowego które zapewniłoby wzrost ich zdolności w światowej logistyce w ramach istniejących obiektów magazynowych. Wymagało to rozwiązania modułowego, które będzie mogło być rozbudowywane w przypadku dalszego rozwoju firmy.

preh romania

Rozwiązania firmy Dexion

Firma Preh współpracowała z firmą Dexion przez dłuższy czas przy tworzeniu rozwiązań magazynowych i ta wieloletnia współpraca była podstawą do podjęcia decyzji żeby pozwolić firmie Dexion na powiększenie wydajności magazynu w całym połączonym centrum magazynowym.

Większością rozwiązań zastosowanych w trzech magazynach Perth oparte było na regałach paletowych P90. Laboratorium wyposażone zostało w regały półkowe HI280, a regały paletowe Premier Rack i P90 zostały zamontowane w magazynach.

W sferach buforowych zastosowano moduły przepływowe Pallet Flow i dodatkowo zastosowano nowoczesny regał biurowy typu Compactus Archive firmy Bruynzeel, co pozwoliło na oszczędność 80% powierzchni archiwizacyjnej.

Rozwiązania firmy Dexion mają zastosowanie przyszłościowe, ponieważ posiadają zdolność dalszej rozbudowy aby sprostać wzrastającym potrzebom biznesowym.

preh romania

Korzyści z rozwiązania firmy Dexion:

  • Istniejące już wcześniej relacje oznaczały że Dexion już posiadał doskonałą znajomość i zrozumienie potrzeb biznesowych firmy Preh.
  • Zagwarantowana szybka, wydajna i dokładna realizacja zamówienia dla wszystkich linii produktów.
  • Brak zakłóceń w bieżącej działalności firmy w trakcie przeprowadzania reorganizacji.
  • Osiągnięto maksymalną wydajność magazynu we wszystkich trzech budynkach magazynowych.
  • Zaoferowano solidne podstawy dla wiarygodnego globalnego łańcucha dostaw.

Rezultaty

Kontynuacja istniejącej współpracy z firmą Dexion okazała się sukcesem. Posiadając głębokie zrozumienie biznesu, Dexion był w stanie dostarczyć perfekcyjnie dopasowane rozwiązanie dla globalnego logistycznego biznesu firmy Preh.

preh romania

O firmie Preh

Preh był pierwotnie producentem komponentów dla przemysłu radiowego. Stopniowo przekształcił się w wyłącznego dostawcę dla motoryzacji.

Obecnie jest światowym liderem w dostawach dla motoryzacji, posiadającym imponującą gamę produktów, zawierającą sterowanie klimatyzacją, system kontroli kierowców, czujniki oraz systemy produkcyjne dla wiodących producentów samochodów. www.preh.com