Skip to main content

Constructor ułatwia logistykę części samochodowych Nissan w DB Schenker 

Schenker Logistics / Nissan, Szwecja

Studium przypadku

Klient: Schenker Logistics/Nissan
Lokalizacja: Gothenburg/Szwecja
Stosowane produkty / usługi: Regały wielopoziomowe HI280, regały paletowe P90

Potrzeby biznesowe

Schenker Logistics jest zewnętrznym partnerem firmy Nissan w zakresie logistyki i magazynowania w Szwecji. Jest jedną z najbardziej godnych zaufania firm logistycznych na świecie – jest to jeden z powodów dla którego Nissan używa ich magazynu w Gothenburg jako swojego magazynu centralnego dla części samochodowych.

nissan se

Części samochodowe mają wszystkie możliwe kształty i rozmiary, a częstotliwość pobierania towaru jest bardzo różna. Aby zapewnić najbardziej wydajne rozwiązanie dla każdej z części Nissana, Schenker Logistics poprosił firmę Constructor o dostarczenie dedykowanego rozwiązania z regałami półkowymi i paletowymi do magazynu.

Constructor solution

Constructor przeprowadził dokładną analizę wszystkich składowanych artykułów, a współpraca z klientem doprowadziła do wniosku, że magazyn powinien być podzielony na cztery strefy:

  • nissan seStrefa 1: wysokie regały, gdzie przechowywane są duże towary, takie jak drzwi, zderzaki i okna.
  •  Strefa 2 i 3: podest magazynowy z artykułami często pobieranymi na poziomie dolnym oraz artykułami rzadko pobieranymi na górnym. 
  • Strefa 4: dla długich i małych elementów.

Po ustaleniu podstawowego przeznaczenia dla każdej ze stref, wybrane zostały odpowiednie produkty firmy Constructor do wyposażenia magazynu. Zawierały one:

  • Strefa 1 – regał paletowy wysokiego składowania P90, o wysokości 8,5 m, wyposażony w wiele unikalnych rozwiązań, takich jak półki siatkowe (do stosowania z tryskaczami) oraz wiele rodzajów pionowych podziałek.
  • Strefa 2 i 3 – podest magazynowy o powierzchni 400 m² i nośności 500 kg/m², uzupełniony o regały półkowe HI280 z ogromną ilością plastikowych pojemników, do przechowywania ponad 17.000 różnych artykułów.
  • Strefa 4 – regały półkowe HI280 z półkami o głębokości do 1000mm.

Rezultaty

Constructor nie tylko posiada potrzebne produkty, ale także wiedzę jak stworzyć specjalne rozwiązanie magazynowe, które jest niezbędne w przechowywaniu tysięcy małych i dużych artykułów, z których składa się magazyn części samochodowych.

Różne poziomy oraz podział na strefy naprawdę pozwoliło na poprawę wydajności i maksymalizację użycia dostępnej przestrzeni.

nissan seO firmie DB Schenker Logistics

Schenker Logistics jest częścią światowej Grupy DB Schenker. Firma oferuje zaawansowane i zintegrowane rozwiązania logistyczne dla ogromnej liczby Szwedzkich i międzynarodowych firm.

Posiada dużą ilość centrów logistycznych usytuowanych w strategicznych miejscach w Szwecji, a łączna powierzchnia ich magazynów to 130,000 m².