Skip to main content

CSI / Dexion pasuje idealnie do markowego obuwia marki Schuh

Schuh, The Midlands, UK

Studium przypadku

Klient: Schuh
Lokalizacja: The Midlands / UK
Zastosowane produkty / usługi: HI280. Regały piętrowe Dexion do kompletacji

Potrzeby biznesowe

Od momentu otwarcia pierwszego sklepu Schuh w Edynburgu w 1981 r., ta wiodąca marka obuwia ma obecnie już 100 sklepów i ugruntowaną obecność w sprzedaży Internetowej w Wielkiej Brytanii i w całej Europie z ogromną bazą fanów na Facebooku i Twitterze. Z biegiem lat zdobyli również wiele nagród, w tym nagrodę Micros Grand Prix Golden Chariot Award za doskonałą jakość dostaw.

Chcąc zachować satysfakcję klientów z ich usług doręczeniowych, Schuh zainwestował w południowe centrum dystrybucyjne. Położone za dużym sklepem detalicznym w dzielnicy handlowej New Square, w West Bromwich, regionalne centrum dystrybucyjne (RDC) organizuje dostawy zamówionych butów online i zapewnia całodobowe dostawy dla całej Wielkiej Brytanii.

Razwiązania CSI/Dexion

Schuh UK

CSI jest autoryzowanym dystrybutorem produktów Dexion. Znając doskonale zakres produktów Dexion, CSI mogła szybko ustalić, które produkty spełniają wymagania firmy Schuh.

Zadanie dotyczyło zarówno stworzenia oddzielnych obszarów magazynowych w celu utrzymania zapasów dla sklepu detalicznego jak i oddzielonych od nich zapasów centrum RDC do obsługi zakupów online oraz zapewnienia miejsca na obsługę i pakowanie. Wszystko przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnej wysokości.

Po zweryfikowaniu dostępnych rozwiązań alternatywnych zespół CSI zarekomendował wielopoziomowy system Dexion, który został bardzo szybko zaakceptowany przez klienta.

Montażyści sprawnie zmontowali dwupoziomową antresolę opartą na konstrukcji regałów półkowych HI280 o wysokości 6 metrów, z podłogami z kratownicy i strefami podestowymi, opartymi bezpośrednio na konstrukcji dwustronnych regałów półkowych.

Zapewniało to uzyskanie największej liczby miejsc przechowywania i efektywne wykorzystanie podłogi podestu magazynowego. CSI zainstalował również windę towarową, zjeżdżalnię do wysyłek i stoły do pakowania na poziomie podestu.

Rezultaty

Schuh UK

 "Przez kilka lat współpracowaliśmy z CSI i ufałem, że zaprojektowali najlepsze rozwiązania dla naszych magazynów w tej lokalizacji. Ten podwójny system regałów z pewnością dał nam to, czego potrzebujemy; dużo przestrzeni magazynowej. Ocynkowane wykończenie zapewnia jasny i nowoczesny wygląd do naszego nowego magazynu RDC." Donald Hutchison, Dyrektor Logistyki 

O formie Schuh

Pierwszy sklep Schuh został otwarty w 1981 roku w Edynburgu jako niezależny sklep obuwniczy. Jego sukces oznaczał program szybkiego wzrostu liczby placówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ten sukces jest był kontynuowany gdy zaczął się rozwijać sklep internetowy. W 2011 r. Schuh został przejęty przez Genesco Inc., specjalizującą się w sprzedaży detalicznej w Nashville.

Genesco Inc. sprzedaje obuwie, nakrycia głowy, odzież sportową i akcesoria w ponad 2.455 sklepach detalicznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, głównie pod nazwami Journeys, Lids i Johnston & Murphy. www.schuh.co.uk