Skip to main content

CSI/Dexion zapewnia idealne rozwiązanie dla modnej marki obuwia Schuh

Schuh, The Midlands, UK

Klient: Schuh
Lokalizacja: The Midlands /Wielka Brytania
Zastosowane produkty/usługi: Wielopoziomowy system regałów z systemem pobierania

Potrzeby biznesowe

Od otwarcia swojego pierwszego sklepu Schuh w Edynburgu w 1981 roku, ta wiodąca marka obuwia modowego ma obecnie 100 sklepów i jest obecna w Internecie w Wielkiej Brytanii i całej Europie, a także ma ogromną rzeszę fanów na Facebooku i Twitterze (teraz: X). Na przestrzeni lat zdobyli także wiele nagród, w tym nagrodę Micros Grand Prix Golden Chariot Award za doskonałość w dostawie.

Chcąc zachować satysfakcję klientów z usług dostaw, Schuh zainwestował w południowe centrum dystrybucyjne. Regionalne centrum dystrybucji (RDC), zlokalizowane za dużym sklepem detalicznym w dzielnicy handlowej New Square w West Bromwich, organizuje dostawę obuwia zamówionego online i zapewnia 24-godzinny czas dostawy na terenie całej Wielkiej Brytanii. 

Razwiązania CSI/Dexion

Schuh UK

CSI jest autoryzowanym dystrybutorem produktów Dexion. Znając asortyment produktów Dexion od podszewki, szybko byli w stanie ustalić, które produkty spełnią wymagania Schuh. Obejmowało to utworzenie oddzielnych obszarów magazynowania, aby oddzielić zapasy sklepu detalicznego od zapasów RDC przeznaczonych do zakupów online, zapewnić przestrzeń do administracji i pakowania oraz maksymalnie wykorzystać dostępną wysokość.

Po zbadaniu alternatyw, zespół CSI zalecił system wielopoziomowy Dexion, który został szybko zaakceptowany przez klienta.

Zespół montażowy zaczął pracować nad dwupoziomowym systemem regałów HI280 o wysokości sześciu metrów, z korytarzami z kratownicy i pomostem wspartą na półkowych regałach podwójnych. Zapewniło to największą liczbę miejsc do przechowywania i wykorzystało pomost wsparty na regałach. CSI zainstalowało także windę towarową, zjeżdżalnię dla wysyłek i stoły do pakowania na półpiętrze.

Rezultat

Schuh UK

Współpracowaliśmy z CSI przez wiele lat i ufaliśmy im, że zaprojektują dla nas najlepsze rozwiązania w zakresie przechowywania w tej lokalizacji. Ten dwupoziomowy system regałów z pewnością dał nam to, czego potrzebowaliśmy; mnóstwo miejsc do przechowywania, a ocynkowane wykończenie zapewnia jasny i nowoczesny wygląd naszemu nowemu magazynowi RDC." - Donald Hutchison, kierownik logistyki

O firmie Schuh

Pierwszy Schuh został otwarty w 1981 roku w Edynburgu jako niezależny sklep obuwniczy. Jego sukces rozpoczął program szybkiego wzrostu liczby placówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Sukces ten był kontynuowany, gdy w latach dziewięćdziesiątych firma zaczęła rozwijać swój sklep internetowy. W 2011 roku firma Schuh została przejęta przez Genesco Inc., specjalistycznego sprzedawcę detalicznego z siedzibą w Nashville. Genesco Inc. sprzedaje obuwie, nakrycia głowy, odzież sportową i akcesoria w ponad 2455 sklepach detalicznych w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, głównie pod nazwami Journeys, Lids i Johnston & Murphy.

 www.schuh.co.uk