Skip to main content

Volkswagen wybrał firmę Constructor jako dostawcę wyposażenia magazynu części zamiennych 

Studium przypadku

Klient: Volkswagen (VW)
Lokalizacja: Nykvarn/Szwecja
Zastosowane produkty/usługi: regały półkowe HI280, regały paletowe P90. Regały wysięgnikowe, regały wielopoziomowe

Potrzeby biznesowe

Volkswagen Parts Logistics obsługuje wszystkie modele samochodów grupy Volkswagen poprzez dostarczanie części zamiennych do wszystkich popularnych marek, włączając VW, Audi, Seat, Porsche i Skoda.

volkswagen, se

Z uwagi na wzrastające zapotrzebowanie na rynkach krajów bałtyckich i skandynawskich, firma postanowiła stworzyć nowy magazyn centralny, zdolny przechować 100.000 części zamiennych, które obecnie posiadają. Wybrano nowo wybudowany magazyn w Nykvarn o powierzchni 37,500m², który wymagał odpowiedniego wyposażenia aby rozpocząć działalność.

Volkswagen Parts Logistics wybrał firmę Constructor do zaproponowania najbardziej wydajnego rozwiązania.

Rozwiązania firmy Constructor

volkswagen, se

VW jest firmą posiadającą własną tożsamość, więc magazyn został zaplanowany tak, aby się do tego wizerunku firmy dopasować. Każdy wydział został wyposażony w swój własny system magazynowy, oparty na marce, rozmiarach opakowań (towarów) oraz wielkości obrotu. Systemy te składały się z regałów paletowych, regałów przeznaczonych do wąskich korytarzy, regałów półkowych (HI280) oraz regałów wysięgnikowych, które łącznie zapewniły:

  • Powierzchnia podłogi w regałach wielopoziomowych: 2500m²
  • Regały paletowe P90: (12,300 miejsc paletowych)
  • Regały półkowe HI280: (44,650 półek)
  • Regały wysięgnikowe GT90 przeznaczone na długie elementy

Rezultaty

volkswagen, se

Przy ponad 100.000 elementów, które muszą być łatwo dostępne, Constructor wykonał swoją pracę odpowiednio. Ich rozwiązanie zapewniło wszystko to, co jest potrzebne aby uczynić posiadaną przestrzeń najbardziej efektywną przy minimalnych kosztach.

O firmie Volkswagen Parts Logistics

Volkswagen Parts Logistics Sverige AB jest całkowicie w posiadaniu spółki głównej Volkswagen Group Sverige AB. Jest logistycznym operatorem i dystrybutorem dla marek Volkswagen, Škoda, Audi, SEAT, Volkswagen Commercial oraz Porsche Original Parts & Accessories w Szwecji oraz na rynkach Nordyckich i Bałtyckich. Magazyn jest obsługiwany przez zespół składający się z około 135 osób.