Skip to main content

Constructor dostarcza szybkie, ergonomiczne i energooszczędne rozwiązanie dla Volvo

Studium przypadku

Klient: Volvo
Lokalizacja: Gothenburg /Szwecja
Zastosowane produkty/usługi: Carton Flow, Lean Production & Picking, Regały paletowe

Potrzeby biznesowe

Fabryka Volvo w Gothenburgu pracuje według formuły CIP aby zapewnić ciągłe polepszanie wszystkich stopni cyklu produkcyjnego w magazynie. Dla producenta samochodów niezwykle ważnym kryterium jest czas dostawy produktów/towarów do montażu.

Volvo pragnęło stworzyć system w którym możliwe będzie zwiększenie efektywności na stacjach montażowych. Istniała potrzeba szybkiego wprowadzenia zmian i elastyczności, z uwagi na dużą ilość modeli samochodów produkowanych na linii produkcyjnej.

Volvo uznało że potrzebuje dostawcy, który posiada produkt i wiedzę jakiej wymaga ich system produkcyjny, więc wybrali firmę Constructor do zaproponowania i wdrożenia właściwego rozwiązania.

Rozwiązania firmy Constructor

Volvo, Sweden

System Carton Flow firmy Constructor był idealnym wyborem. Jest to system, który stał się istotną częścią łańcucha dostaw dla elementów składowych w liniach montażowych i w taśmociągach.

Części regału z rolkami zostały skonstruowane i dostarczone do używania wzdłuż linii montażowej, co pozwoliło na sprawne pobieranie zamówień i rozładunek towarów.

Regały te są wyposażone w podłużne prowadnice rolkowe, grawitacja zapewnia energię, tworząc szybkie, ergonomiczne i wydajne energetycznie rozwiązanie, umożliwiające optymalną prezentację towaru na powierzchni pobierania.

Instalacja w Volvo była bardzo obszerna: 80 stacji pobierania, każda z czterema poziomami i 50 wózkami oraz 5660 miejsc paletowych, co zapewnia magazynowanie i obsługę 1700 artykułów na każdej ze stacji poboru.

volvo sweden

Rezultaty

Koncepcja nowej stacji poboru stała się ważną częścią przetwarzania i montażu samochodów w Volvo, poprzez skrócenie czasu pobierania i redukcję czasu modyfikacji. Dynamiczne rozwiązania magazynowe zwiększyły szybkość, jakość i wewnętrzną logistykę wydziału.

O firmie Volvo

Grupa Volvo jest Szwedzką międzynarodową firmą produkcyjną z siedzibą główną w Gothenburg. Jej podstawową działalnością jest produkcja, dystrybucja i sprzedaż samochodów ciężarowych, autobusów i urządzeń budowlanych.