Skip to main content

Ile wiesz o naszych systemach regałów półkowych?

Zrozumienie różnic między regałami paletowymi a regałami półkowymi i podjęcie decyzji, które rozwiązania będą najlepsze dla Twojej firmy, może być mylące.

Hi280 shelving unitJako dostawcy logistyki magazynowej znasz nasze systemy regałów paletowych, ale czy słyszałeś, co mają do zaoferowania nasze systemy regałów półkowych? Magazynowe regały półkowe to świetna alternatywa dla magazynów i budynków, w których nie działają wózki widłowe ani nie korzysta się z ciężkiego sprzętu magazynowego.

Czym jednak są magazynowe regały półkowe?

Większość ludzi zna już tradycyjne regały półkowe (domowe), ale nie przemysłowe. Tradycyjne regały są zwykle wykonane z drewna lub metali lekkich, podczas gdy regały przemysłowe są wykonane ze stali, aby przenosić większe ładunki i oferują różnorodne akcesoria pomagające użytkownikom posegregować towary.

Ważniejsze jest jednak to, czym różnią się magazynowe regały paletowe od regałów półkowych?

Kierują się podobnymi zasadami strukturalnymi; są modułowe i regulowane, co pozwala na kompromis w zakresie ram i belek lub poziomów półek. Cóż, oba systemy przechowywania służą do organizowania i przechowywania przedmiotów, ale istnieją między nimi wyraźne różnice pod względem zastosowania, dostępności i pojemności.

LS3 shelving units at KNI projectZastosowanie

Regały paletowe przeznaczone są do przechowywania towarów na paletach oraz większych i cięższych przedmiotów.

Regały półkowe nie nadają się do składowania palet. Świetnie nadają się do przechowywania małych, lżejszych lub nietypowych przedmiotów. Są idealne dla firm, które mają wysoki udział obsługi małych części lub działają w branży e-commerce.

Dostępność

Towary na regałach paletowych są często pobierane i przechowywane przy użyciu wózków widłowych lub innych ciężkich maszyn.

Natomiast regały półkowe są przeznaczone do ręcznej kompletacji, gdzie wózki widłowe nie są potrzebne do tego procesu. Szeroka gama dostępnych akcesoriów oznacza również, że systemy można dzielić na przedziały, co zapewnia jeszcze bardziej wydajne i zorganizowane przechowywanie.

Longspan shelvingPojemność

Najbardziej oczywiste różnice między regałami paletowymi a półkowymi dotyczą możliwości ich obciążenia.

Regały półkowe idealnie nadają się do przechowywania towarów o mniejszym ciężarze w przeciwieństwie do regałów paletowych, które zostały zaprojektowane i skonstruowane tak, aby wytrzymać znacznie większe obciążenia.

Po wyjaśnieniu głównych różnic między regałami paletowymi a regałami półkowymi wszystko sprowadza się do tego, który z nich przyniesie największe korzyści Tobie i Twojej firmie, teraz i w przyszłości.

Wybierając rozwiązanie regałowe, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym:

 • Twoje specyficzne potrzeby biznesowe
 • Dostępną powierzchnię 
 • Rodzaj produktów, które planujesz przechowywać
 • Całkowity budżet projektu
 • Jaka długość półki jest potrzebna (czy potrzebujesz krótkiej czy długiej półki?)
 • Jak elastyczne pod względem regulacji i konfiguracji musi być Twoje rozwiązanie regałowe?

Mając na uwadze te wszystkie pytania, jak wybrać najlepszy dla siebie system?

Hi280 shelving in a warehouse environmentNiezależnie od branży, w której działasz, regały półkowe mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Obsługujemy szeroką gamę branż, w tym odzieżową, archiwalną, obsługę małych części i opony. Niezależnie od tego, czy szukasz regałów o małej lub dużej rozpiętości, czy też złożonego projektu z odpowiednimi akcesoriami, nie ma wymagań, którym nie jesteśmy w stanie sprostać.

Obsługujemy różnorodne firmy, od magazynów, biur i obiektów handlowych po branżę morską. Może masz wyjątkowe wymagania, z którymi nie spotkaliśmy się wcześniej? Niezależnie od Twoich potrzeb w zakresie regałów, posiadamy doświadczenie techniczne i wiedzę, aby zapewnić Ci odpowiednie rozwiązanie.

Hi280 multi tier shelvingOd projektu, przez inżynierię, po dostawę i instalację, jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby przeprowadzić Cię przez cały proces, doradzając w sprawie najlepszych opcji, które zapewnią Tobie i Twojej firmie maksymalne wykorzystanie rozwiązania magazynowego. Rozumiejąc Twoje potrzeby operacyjne i specyficzne wymagania projektowe, będziemy współpracować z Tobą, aby osiągnąć Twoje ostateczne cele w zakresie przechowywania i usprawnienia operacji magazynowych Twojej firmy.

Ponieważ nasze systemy regałów są produkowane w naszych fabrykach, pochodzą bezpośrednio od nas. Dzięki temu możemy na bieżąco informować Cię o postępie na różnych etapach, np. o oczekiwanym terminie dostawy lub dacie instalacji. Dzięki temu, że materiały pochodzą bezpośrednio od producenta, zmniejsza się opóźnienia w komunikacji i zapewnia lepszą kontrolę jakości. Zanim produkt końcowy dotrze do Ciebie, sprawdzamy, czy wszystkie nasze materiały spełniają najwyższą jakość, z której jesteśmy znani.

Jeśli chodzi o nasze rozwiązania w zakresie regałów półkowych, możliwości są nieograniczone. Skontaktuj się z naszym zespołem przyjaznych ekspertów, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i o tym, jak możemy Ci pomóc.

Powiązane wiadomości
 • 14180
  11.05.2024

  Raport zrównoważonego rozwoju 2023

  Mamy przyjemność zaprezentować Państwu coroczny Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023, który dokumentuje szeroki postęp i osiągnięcia Grupy w obszarze zrównoważonego rozwoju. Raport podkreśla nasze ciągłe zaangażowanie w ochronę środowiska, odpowiedzialność społeczną i skuteczny ład korporacyjny.
 • 12706
  11.01.2023

  5 wskazówek dotyczących wyboru dostawcy rozwiązań magazynowych

  Wyposażanie magazynu w odpowiednie rozwiązanie magazynowe to proces balansowania zalet i wad, a także znajdowania odpowiedniego dostawcy. Dlatego oferujemy kilka pomocnych wskazówek, abyście mogli Państwo dokonać właściwego wyboru.
Najnowsze wiadomości