Skip to main content

Constructor Sweden pomaga firmie Octapharma zachować bezpieczeństwo

Studium przypadku

Klient: Octapharma
Lokalizacja: Stockholm/Szwecja
Zastosowane produkty/usługi: Regały przesuwne MOVO, Regały stacjonarne, projekt.

Potrzeby biznesowe

Octapharma jest jednym z największych graczy na międzynarodowym rynku leków opartych na proteinach. Firma została założona w roku 1983 i obecnie zatrudnia około 6000 pracowników w 45 krajach.

octapharma, se

Przechowywanie leków kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, higienę i temperaturę.

Magazyn firmy Octapharma’s musiał sprostać tym wymaganiom i być zaprojektowany tak, aby zapewnić wymagany dzienny przepływ towarów i obejmować obszary takiej jak pomieszczenia dla przychodzących i wychodzących towarów, magazyn oraz chłodnię i mroźnię.

Te kompleksowe wymagania dotyczące przepływu towarów wymagały wyboru partnera, który zaoferuje specjalistyczne porady techniczne i stworzy odpowiedni obiekt. Constructor Sweden był idealnym wyborem.

Rozwiązania firmy Constructor

Ponieważ do chwili obecnej firma nie posiadała innego wyposażenia magazynowego, oraz żadnych wcześniejszych doświadczeń związanych z wyborem systemów pobierania palet, zespół firmy Octapharma’s współpracował ściśle z inżynierami z firmy Constructor, aby stworzyć najlepszy dla nich rozwiązania.

Każdy obszar miał swe własne wymagania. Na przykład, temperatura w obszarze mroźni musi znajdować się na stałym poziomie -30 stopni Celsjusza. Pomieszczenie jest monitorowane 24/7 tak aby temperatura zawsze była stała.

Dotyczy to także magazynu wysokiego składu (15-25oc) oraz chłodni (2-8oc), które również są ciągle monitorowane w celu zapewnienia stałości temperatury. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, dwie najbardziej zewnętrzne sekcje magazynu mroźni są kontrolowane i zablokowane. Po lewej stronie produkty gotowe są składowane z dala od materiałów surowych, a po prawej stronie kontroluje się najniższe miejsca paletowe. Są one przeznaczone do magazynowania produktów poddanych kwarantannie.

Początkowo firma planowała instalację standardowych regałów paletowych na terenie mroźni. To dawało im tylko 1000 miejsc paletowych. Gdy Constructor przedstawił im pomysł regałów przesuwnych typu MOVO, pozwalających na zwiększenie ilości miejsc paletowych do 1300, firma była zadowolona nie tylko z powodu dodatkowej wydajności, ale także oszczędności energii, jaką można było osiągnąć.

octapharma, se

Kolejną kwestią techniczną do rozwiązania na terenie mroźni były drogi ewakuacyjne, których wytyczenie jest obowiązkowe. Odległość między ostatnim regałem przesuwnym a tylną ścianą wynosi 1,2 metra. Constructor zamontował regał z osłoną tunelu ponad drogą ewakuacyjną, co spowodowało, że także ta dodatkowa powierzchnia mogła być użyta do magazynowania. 

W przypadku regałów, Octapharma wybrała tradycyjne rozwiązanie magazynowe z 3-metrowymi korytarzami roboczymi w obszarze magazynowym.

W regałach wysokiego składowania przechowywane są surowce, materiały eksploatacyjne i opakowaniowe, również materiały takie jak sól, chemikalia, szlauchy oraz szklane wyroby. Pomieszczenia chłodnicze przeznaczone są na wyroby surowe oraz wyroby gotowe, natomiast mroźnia używana jest do magazynowania wyrobów surowych, półproduktów i wyrobów gotowych.

Rezultaty

"Nasze potrzeby magazynowe były zapewniane przez firmy zewnętrzne i początkowo chcieliśmy przez pewien czas wprowadzić podobne rozwiązanie w naszym nowym magazynie. Poprzez współpracę z Constructror Sweden osiągnęliśmy wiele korzyści, włączając lepszą kontrolę naszej logistyki magazynowej. Innymi przewidywanymi przez nas korzyściami są redukcja kosztów i poprawa warunków dla naszych pracowników." - Sarah Lundqvist, Project Manager, Octapharma

O firmie Octapharma

Octapharma Nordic AB zaangażowana jest w dystrybucję i sprzedaż pochodnych osocza służącego do leczenia zaburzeń krzepnięcia, chorób immunologicznych oraz intensywnej terapii i medycyny ratunkowej. Firma ma siedzibę w Sztokholmie w Szwecji. Octapharma Nordic AB działa jako część spółki Octapharma AG. Octapharma AG jest największym prywatnym producentem produktów białkowych na świecie.