Skip to main content

Dzięki Dexion wszystko jest „poręczne” w Handy

Handy Distribution, UK

Studium przypadku

Klient: Handy Distribution
Lokalizacja: Swindon/UK
Produkty/usługi: Standardowe regały paletowe P90 - 3m regały półkowe HI280 – osłony Protect-it – osłony rurowe

Potrzeby biznesowe

Gdy Handy Distribution, wiodący brytyjski dystrybutor maszyn ogrodniczych i krajobrazowych do centrów handlowych, zdecydował się przenieść się do większych pomieszczeń w Swindon, w Anglii, zwrócił się do Dexion o pomoc w zaregałowaniu nowego magazynu.

Szeroki zakres i rozmiary sprzedawanych produktów w połączeniu z magazynem o różnej wysokości dachu oznaczało, że firma Handy potrzebowała firmy, która oferowała nie tylko właściwe produkty, ale także dobrze przemyślane rozwiązania. 

Rozwiązania Dexion

Handy Distributon, UK

Dexion zaczął od zapoznania się z całością działalności firmy. Dostępną szeroką gamę produktów można było podzielić na dwie wyróżniające się kategorie - duże, ciężkie pudła zawierające kosiarki, piły łańcuchowe itd., oraz lekkie części zużywalne i małe części zamienne - szybko stwierdzono, że wymagane są dwa różne typy magazynowania.

Dexion opracował koncepcję standardowych regałów paletowych z szerokim korytarzem dla przechowywania większych przedmiotów umożliwiających szybki i łatwy dostęp podczas szczytowej fali pobierania o łącznej powierzchni utworzonych półek dla składowania ponad 100 000 części zamiennych.

Wysokość sufitu w magazynie małych części, jakkolwiek nie wystarczająca do zastosowania półkowych regałów piętrowych, była więcej niż wystarczająca dla regałów o wysokości 3 m, co pozwalało Handy na komfortowe przechowywanie tylu części zapasowych, ilu potrzebowali.

Półki siatkowe zostały również zastosowane w obszarze regałów paletowych, co pozwoliło na przechowywanie mniejszych pudełek poza paletami. Firma zdecydowała się także zabezpieczyć nową inwestycje poprzez dodanie barierek rurowych.  

Rezultaty

“Ogólnie rzecz biorąc od początku cieszyliśmy się z wyniku końcowego, a teraz pracując w magazynie już od roku, jesteśmy pewni, że jest to skuteczne i oszczędne rozwiązanie, które zaspokaja wszystkie nasze potrzeby.

Handy Distribution, UK

Kiedy przenieśliśmy się do naszego magazynu o powierzchni 13.900m2, mieliśmy tylko pustą powierzchnię i potrzebowaliśmy pewnej pomocy, aby upewnić się, że zamontujemy regały w efektywny i ekonomiczny sposób. Byliśmy zdumieni rozwiązaniami, które zaproponował i zainstalował Dexion, szczególnie tym, jak zmaksymalizowali wykorzystanie przestrzeni dla naszego małego oddziału części zamiennych. Trzy oddzielne pomieszczenia zostały zaregałowane od podłogi do sufitu i cała dostępna przestrzeń została w pełni wykorzystana.

Regał paletowe w głównym magazynie został zamontowane w sposób wysoce przemyślany, po raz kolejny wykorzystując całość dostępnego miejsca. Zastosowano różne rozstawy półek w celu dostosowania się do potrzeb składowania zarówno części lekkich jak i dużych ciężkich maszyn.” - Simon Harrington, Kierownik Działu Części Zamiennych.

O firmie Handy Distribution

Założona w 1938 r. przez Geoffreya Handy jako przedsiębiorstwo żelazne na Starym Mieście w Swindon, Handy rozwijał się i ostatecznie wyspecjalizował w branży maszyn ogrodniczych i obecnie zatrudnia ponad 70 pełnoetatowych pracowników.

Handy Distribution ma dwa wyspecjalizowane oddziały. Jeden jest jednym z największych dystrybutorów hurtowych Garden Machinery w Wielkiej Brytanii, dostarczającym produkty takich marek jak Webb, Bosch, Karcher i ich własny asortyment maszyn "Handy" do ponad 200 wyspecjalizowanych dealerów, dużych detalistów krajowych, centrów ogrodowych i firm wysyłkowych, a drugi zajmuje się sprzedażą detaliczną w południowo-zachodniej Anglii.