Skip to main content

J&A Asian Food partner with Dexion for maximum storage space

J&A Asian Food, Holandia

Studium Przypadku

Klient: J&A Asian Food
Lokalizacja: Holandia
Produkty/Usługi: przesuwne regały paletowe i regały paletowe

Potrzeby biznesowe

Biznes firmy J&A Asian Food urósł w takim stopniu, że wyczerpał pojemność istniejącego magazynu.

Aby rozszerzać zakres dostaw dań chińskich i japońskich oraz umożliwić przechowywanie produktów firm trzecich dostarczanych w łańcuch dostaw, firma J&A Asian Food podjęła strategiczną decyzję o otwarciu nowego magazynu.

Potrzebna była nowa baza spełniająca wymagania biznesowe, w tym posiadająca komory zdolne do przechowywania w niskich temperaturach, aż do -50 °C.

j&a asian food sk

Rozwiązania Dexion

Firma J&A Asian Food wybrała Dexion jako swojego partnera w tym projekcie, jako że oferowane rozwiązanie było w stanie działać w wymaganych zakresach temperatur, a także zaproponowała dalsze konfiguracje optymalnego wykorzystania przestrzeni wewnątrz budynku.

Nowy budynek posiada również przestrzeń produkcyjną i przy tym realizuje cel, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca dla przechowywania produktów mięsnych i rybnych firm trzecich.

Nowa mroźnia wykorzystuje przesuwne regały paletowe Dexion (MOVO) o wysokości 14 metrów i zapewnia przestrzeń na 3000 miejsc paletowych. Ponieważ potrzebny jest tylko jeden korytarz roboczy, uzyskano podwójną pojemność z powierzchni magazynowej i znacznie niższe koszty energii.

Korzyści z rozwiązania Dexion:

  • Gwarantowana szybka, wydajna i dokładna realizacja zamówień dla wszystkich linii produktów.
  • Osiągnięto maksymalną zdolność magazynowania w budynku dzięki głębokiej wiedzy firmy Dexion o optymalnej konfiguracji.
  • Stworzono solidne fundamenty dla niezawodnego logistycznego łańcucha dostaw, w tym możliwość przechowywania towarów firm trzecich i wprowadzenia ich do systemu dystrybucji
  • Ciągłe oszczędności wynikające z efektywności energetycznej rozwiązania.
  • Działa skutecznie w zakresie temperatur mroźni.

Rezultaty

Partnerstwo z firmą Dexion zapewniło spełnienie celów biznesowych J & A Asian Food w nowej mroźni. Realizacja była sprawna, a firma jest w pełni gotowa na dalszy rozwój.

O firmie J&A Asian Food

Należąc do tych samych właścicieli, co Dave Poultry processing w Nijkerk, J&A Asian Food zaopatruje w japońskie i chińskie produkty restauracje w całej Holandii. http://ja-asianfood.com