Skip to main content

Constructor łączy wszystko ze sobą dla Clausa Sørensen w jednym z największych portów w Danii.

Claus Sørensen, Dania

Studium Przypadku

Klient: Claus Sørensen
Lokalizacja: Hirtshals/Dania
Produkty/usługi: Przesuwne regały paletowe

claus sorensen dkPotrzeby biznesowe

Claus Sørensen jest wiodącą firmą z branży chłodni i mroźni w Danii. Firma rozpoczęła działalność w 1926 roku w strategicznych lokalizacjach geograficznych w całym kraju, włącznie z rozwijającym się portem Hirtshals położonym w północnej części Jutlandii, na zachodnim wybrzeżu.

Sukces firmy oznaczał, że jej istniejące obiekty bardzo szybko przestawały być wystarczające. Nieustannie musieli więc poszukiwać dodatkowego miejsca w mieście, co było kosztowne i niewygodne.

Port Hirtshals jest bardzo dynamiczny i nastawiony komercyjnie. Aby zaspokoić rosnący popyt i zagwarantować możliwość dalszego rozwoju, zabezpieczył dodatkowe 250 000 m² powierzchni na inwestycje.

Ta nowo stworzona przestrzeń oferowała Clausowi Sørensenowi możliwość wybudowania nowego obiektu.

claus sorensen dk

Rozwiązania Constructora

Zespół Constructor blisko współpracował z Clausem Sørensen, aby dobrze zrozumieć specyficzne potrzeby firmy. W takim środowisku, w którym kontrolowanie temperatury jest bardzo ważne a jednocześnie kosztowne, logicznym rozwiązaniem było zastosowanie paletowych regałów przesuwnych (MOVO).

MOVO to elektronicznie sterowany system, który przesuwa się po szynach wbudowanych w posadzkę i w którym można składować ładunki o wadze do 24 ton w każdej sekcji z wykorzystaniem regałów o wysokości do 12 metrów. Idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach chłodniczych, gwarantując bezpieczeństwo pracy nawet w tak niskich temperaturach jak -30 ° C.

Aby zapewnić pojemność, którą chciał uzyskać Claus Sørensen, Construktor zainstalował cztery oddzielne systemy o masie własnej 430 ton, zainstalowane łącznie na 936 metrach torowiska i zapewniające składowanie imponującej liczbie 12,400 palet. Każdy blok regału jest obsługiwany przez 2 lub 3 wózki widłowe. Projekt został zrealizowany w ścisłej współpracy z Ajcon, wiodącym wykonawcą budownictwa dla przemysłu spożywczego, transportu i gastronomii.

claus sorensen dk

Rezultaty

"Nowa fabryka zwiększa naszą zdolność zamrażania o ponad 40%, a obecnie mamy dostępnych ponad 28,300 miejsc paletowych w porcie w Hirtshals. Jednocześnie powiększyliśmy naszą pojemność chłodniczą do 2,000 palet, co jest ponad dwukrotnie więcej niż było wcześniej i nadal pozostawia możliwość dalszego wzrostu.

Od pewnego czasu planowaliśmy rozbudowę naszego sklepu w Hirtshals i wraz z rozbudową portu, otrzymaliśmy ekonomiczne możliwości aby uruchomić ten projekt. Dzięki nowemu magazynowi dysponujemy pojemnością magazynową, której potrzebujemy." - Kierownik Działu Mroźni, Morten Jensen.

claus sorensen dk

O firmie Claus Sørensen A / S

Obiekt w Hirtshals jest sztandarowe centrum Claus Sørensen dla owoców morza. Firma posiada chłodnie o pojemności 5000 m3 i mroźnie o pojemności 106,460m3, a także zdolność zamrażania dla produktów w pojemnikach i świeżych ryb.

Oprócz zamrażania i przechowywania szerokiego asortymentu artykułów spożywczych, firma oferuje szereg usług, w tym pakowanie, które jest certyfikowane według BRC (British Retail Consortium): standardowego certyfikatu w wielu krajach dla firm produkujących żywność.