Skip to main content

Kasten rozwiązuje problem w K-rauta Finlandia

Studium przypadku

Klient: K-rauta
Lokalizacja: Finlandia
Zastosowane produkty / usługi: Regały paletowe i wysięgnikowe. Regały sklepowe. Panele siatkowe. Wypełnienia i półki.

Potrzeby biznesowe

K-rauta jest krajowym sklepem metalowym, obsługującym całą Finlandię. Uważa się, że jest to najbardziej zaufany market budowlany w kraju. Firma składuje około 30 000 linii produktów w tym drewno do sauny, farby, podłogi, tynki i płyty gipsowe, które należą do najczęściej sprzedawanych przedmiotów.

k-rauta, finland

Ze względu na tak szeroką gamę produktów firma prezentuje w swoich sklepach jedynie przykłady swojej oferty, podczas gdy rzeczywisty skład jest w magazynie lub na zewnątrz.

Strefy samoobsługowe w sklepach są zorganizowane na tej samej zasadzie.

Firma chciała lepiej wykorzystać dostępną wysokość sklepu i wykorzystać boczne części sklepu na dodatkową ekspozycję. 

Rozwiązanie Kasten

Ponieważ firma Kasten dostarczała rozwiązania magazynowe dla K-rauty od czasu otwarcia ich pierwszego sklepu, zespół dobrze wiedział o tym, że wiele produktów K-rauta jest ciężkich lub nieporęcznych. Regały paletowe P90 są stosowane w wielu podobnych sytuacjach i są Królem pośród regałów paletowych wszędzie tam gdzie potrzebna jest wytrzymałość.

K-rauta już wiedziała, że ​​P90 dobrze sprawdza się do ich potrzeb, więc szybko zdecydowała się na instalacje dodatkowych sekcji w bocznych częściach sklepu. Umożliwiło to skuteczniejszą ekspozycję dużych elementów. Sugestia Kasten aby zainstalować regały paletowe z półkami i koszami z siatki zapewniło to, że światło może przejść przez regał, co z kolei sprawiło, że ​​w sklep wydaje się dużo bardziej przestronny. Półki siatkowe zapewniają również bezpieczną ekspozycję produktów bez konieczności umieszczania ich w oddzielnych koszach czy pojemnikach.

k-rauta, finland

System P90 posiada szeroką gamę akcesoriów, w tym ochronę przejazdów, belki wejściowe wideł wózków widłowych, osłony ram i siatkowe panele końcowe, które zwiększają bezpieczeństwo i rozszerzają możliwości regału. Do strefy zewnętrznej i składowania drewna firma wybrała Regał Wysięgnikowy, który umożliwia łatwy dostęp i pobieranie produktów.

Rezultaty

Kasten dostarczał regały paletowe i regały wspornikowe do K-rauta od samego początku. Od tego czasu sklep wielokrotnie poszerzano i remontowano, a teraz zapewnia przestronną, jasną i komfortową przestrzeń, w której klient może dokonać spokojnego wyboru.

O Firmie K-rauta.

K-rauta AB posiada i prowadzi sklepy, które sprzedają produkty do budowy, renowacji, dekoracji wnętrz, ogródków i ogrodów. Firma powstała w 1995 roku.

K-rauta Finlandia jest jednym z Kesko i K-detalistów tworzących Grupę K, której sprzedaż detaliczna wyniosła w 2015 roku ok. 11 mld EUR (VAT 0%). Grupa K jest trzecim co do wielkości detalistą w Europie Północnej i zatrudnia około 45 000 osób.  www.k-rauta.fi/rautakauppa