Skip to main content

Constructor Szwecja rozwiązuje problem z ciężkimi elementami firmy Aritco Lift

Aritco Lift AB, Szwecja

Studium przypadku

Klient: Aritco Lift AB
Lokalizacja: Szwecja
Zastosowane produkty/usługi: Regały typu Push-back

Potrzeby biznesowe

Push Back, Artico Sweden

Wraz z dynamiczną sprzedażą, nagradzany producent wind firma Artico potrzebował rozszerzyć swoje zdolności składowania.

Jednym z największych problemów firmy było to, że produkty stały na podłodze w magazynie zbiorczym z ograniczoną widocznością i dostępem. Największym wyzwaniem dla pracowników była konieczność pobierania towaru, który stał z tyłu magazynu.

Zwrócili się do firmy Constructor Szwecja aby pomogła im opracować efektywne rozwiązanie magazynowe, nie tylko dla ich wind, z których każda waży 1,1 tony, ale także dla dodatkowych ram ważących 500 kg i łuków ważących 600 kg.

Rozwiązania firmy Constructor

Zespół firmy Constructor spędził dużo czasu z klientem aby dokładnie rozpoznać jego bardzo specyficzne wymagania i opracować rozwiązania, jakich zastosowania potrzebują tak ciężkie element.

Podczas wizyt testowych sprawdzono wiele metod przechowywania, tak aby klient mógł zobaczyć jak różne systemy sprawdzają się w codziennej pracy. Wypróbowano między innymi regały typu “pierwsze weszło – pierwsze wyszło” (FIFO) oraz regały satelitarne. Ostatecznie firma Artico wybrała regały typu Push-back, ponieważ oferowały one dodatkowe korzyści, tzn. zmniejszenie korytarza roboczego i więcej miejsc paletowych.

Regały typu Push-back są szczególnie dopasowane do magazynów zbiorczych w których towar jest przechowywany na paletach zgodnie z zasadą “pierwsze weszło – ostatnie wyszło” (LIFO). W projekcie specjalne kanały z wózkami ślizgowymi o nachyleniu ok. 4% są zintegrowane z konstrukcją ramową regału paletowego P90. W kanałach można umieścić do dziesięciu palet, a gdy jedna z palet jest wyciągnięta, pozostałe przesuwają się automatycznie dzięki sile grawitacji.

Push Back, Artico Sweden

Constructor zaprojektował indywidualnie dopasowaną do potrzeb firmy Artico konstrukcję i teraz gotowe windy są przechowywane na specjalnych paletach o wymiarach 1200x2400 mm. Windy są ostrożnie umieszczane na paletach, tak by zawsze pozostać w obrębie ich zewnętrznych krawędzi, co pozwala na uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej powierzchni w czasie składowania.

Następnie paleta zostaje umieszczona przez wózek widłowy na wózku ślizgowym w sekcji regałowej. Każda sekcja zawiera trzy miejsca paletowe w głąb, dwa na wózkach przesuwanych gdy są pełne i ostatni wózek stojący dokładnie na poziomie belki.

Specjalne 3-belkowe rozwiązanie z dodatkową belką służącą jako podpora dla ciężkich palet oznacza, że ładunek jest rozmieszczony równomiernie. Tylna siatka została zamontowana na górnym poziomie, aby uniknąć ryzyka przypadkowego zepchnięcia palety z regału.

Rezultaty

Push Back, Artico Sweden

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania przeznaczonego dla finalnego produktu. Jest to perfekcyjne połączenie naszych potrzeb i wymagań, otrzymaliśmy wspaniałe wsparcie i pomoc od firmy Constructor. Inną wielką korzyścią jest to, że mamy zabezpieczone nasze potrzeby magazynowe na najbliższe lata.

Jako że firma rozwija się bardzo dynamicznie, ważne jest abyśmy nie mieli zbyt szybko potrzeby ponownego powiększania magazynu. Obecnie produkujemy 2750 wind rocznie, a wydajność naszego magazynu wynosi 4000.” - Fredric Gülich Warehouse Manager.

O firmie Aritco Lift AB

Aritco jest wielokrotnie nagradzanym producentem platform dźwigowych i wind domowych. Zatrudnia około 90 pracowników i osiąga sprzedaż w wysokości około 300 milionów SEK. Firma Artico dostarcza windy zarówno na rynek publiczny jak i prywatny na całym świecie. Poprzez sieć ponad 140 dystrybutorów, Artico zainstalowało już ponad 25000 wind w ponad 40 krajach.