Skip to main content

Dexion czyni składowanie ciężkich elementów lekkim w Mairon

Studium przypadku

Klient: Mairon
Lokalizacja: Rumunia
Zastosowane produkty/usługi: regał wysięgnikowy, regał paletowy.

Potrzeby biznesowe

Mairon, Romania

Mairon jest liderem na Rumuńskim rynku magazynowania i dystrybucji produktów metalurgicznych.

Jako firma szczycąca się tym że jest punktem kompleksowej obsługi dla produktów stalowych, musi składować duże ilości długich i ciężkich produktów, takich jak:

  • Stalowe wyroby płaskie: ciężkie podkładki, gorąco/zimno walcowane kręgi/arkusze, produkty PPG, galwanizowane stalowe kręgi/arkusze.
  • Profile stalowe: gorąco walcowane profile stalowe IPE, HEA, HEB, HEM, IPN, UPN, kątowniki.
  • Rury stalowe: CHS, RHS, SHS, rury bezszwowe, czarne i ocynkowane rury ciśnieniowe.
  • Stal zbrojeniowa: gładka i żebrowana, w kręgach i prętach, Stalowe siatki, stal kształtowana i zbrojeniowa.
  • Stal węglowa i stopowa: koła, powierzchnie, kwadraty, sześciokąty
  • Stal nierdzewna: kątowniki, rury, kółka, płytki/arkusze.

Mairon potrzebował system magazynowania, który będzie odpowiednio wytrzymały aby sprostać wymaganiom tego typu produktów. O dostarczenie takiego system poprosili firmę Dexion.

Rozwiązania firmy Dexion

Mairon Romania

Zespół firmy Dexion ma ogromne doświadczenie w pracy z klientami z podobnych branż. Stali się ekspertami w logistyce bezpiecznego składowania i dystrybucji długich, ciężkich i niewygodnych elementów. Ich wiedza w połączeniu z posiadanym szerokim wyborem specjalistycznych produktów oznaczała, że są w stanie dostarczyć wszystko czego potrzebuje klient bez zbędnych dodatkowych uzgodnień czy opóźnienia.

Pierwszym krokiem była instalacja regału wysięgnikowego. Jest on idealny do składowania trudnych i długich elementów, ponieważ nie ma on przednich słupów znajdujących się na drodze do umieszczania i pobierania ładunków.

Produkty są składowane poziomo na ramionach i pobierane przy użyciu wózków widłowych lub dźwigów. W przypadku firmy Mairon zainstalowano zarówno jednostronne jak i dwustronne wysięgniki, aby zapewnić maksymalną wydajność.

W dodatku Dexion dostarczył także malowane regały paletowe aby zapewnić firmie Mairon pełną możliwość składowania posiadanego przez nią spektrum produktów.

Rezultaty

Mairon Romania

"Dexion dostarczył rozwiązanie, które zapewniło firmie Mairon utrzymanie pozycji lidera w dystrybucji stali w kraju. Zwiększona wydajność oznacza że może ona z całą pewnością powiedzieć, że zapewnia kompeksową sprzedaż wszelkich produktów stalowych."

O firmie Mairon

Mairon Galati i Mairon Tubes zostały założone w Galati, Rumunia w 1994. Firmy te doskonale się rozwijają a według rankingu „Romanian National Top 2013", Mairon Galati jest numerem 1 w Rumunii w dystrybucji produktów metalurgicznych z obrotem ponad 246 milionów EUR.