Skip to main content

Agrimarket doskonale obsługiwany dzięki rozwiązaniom z firmy Kasten

Agrimarket, Finlandia

Studium przypadku

Klient: Agrimarket
Lokalizacja: Finlandia
Zastosowane produkty/usługi: regały paletowe P90, regały wysięgnikowe, regały półkowe standardowe oraz wielopoziomowe HI280, system regałów sklepowych Optim Shop.

Potrzeby biznesowe

Agrimarket, Finland

Agrimarket jest w Finlandii wiodącą siecią sklepów i usług dla produktów rolniczych, maszyn, sprzętu i ogrodnictwa. Firma potrzebowała znaleźć sposób na wystawienie i przechowywanie ponad 1000 elementów we wszystkich rozmiarach i kształtach jakie przechowują w swoich sklepach, począwszy od marketów budowlanych aż po centra maszyn budowlanych.

Oferowane rozwiązania wymagały elastyczności, aby móc dopasować się do zmieniających się sezonowo wymagań. Poza tym musiały wyglądać ładnie, tak aby pasować zarówno do powierzchni sprzedażowej jaki i magazynowej.

Agrimarket poprosił firmę Kasten o współpracę z ich własną grupą projektową w celu stworzenia rozwiązań magazynowych, które będą najkorzystniejsze.

Rozwiązania firmy Kasten

Aby zaspokoić potrzeby sklepu, magazynu oraz powierzchni zewnętrznych, potrzebne było kilka różnych rozwiązań magazynowych. Zawierały one rozwiązania do sklepów, regały paletowe oraz regały wysięgnikowe.

Agrimarket, Finland

System Optim shop wraz z potrzebnymi akcesoriami był idealnym punktem wyjścia, ponieważ jest on niezwykle wszechstronny. Składa się on z ram, długich belek poziomych i półek oraz dużej ilości akcesoriów, które pozwalają na łatwe eksponowanie najbardziej skomplikowanych produktów.

Specjalnie dopasowane rozwiązania zostały zaprojektowane dla każdej grupy produktów. Zawierały one między innymi regały z drzwiami, uchwyty na etykiety, regały na koce dla koni oraz siodła. Dla produktów składowanych na zewnątrz wyprodukowano specjalne galwanizowane rozwiązania Optim shop, w celu zwiększenia odporności na zmieniające się warunki pogodowe.

W przypadku regałów użyto wypróbowanych i przetestowanych rozwiązań, włączając regały paletowe P90 czy regały na płyty i laminaty. Dostarczone regały miały wysokość 3 m, tak aby umożliwić wystawienie towarów na niższych poziomach a na wyższych składować towar, natomiast wysuwane i wielopoziomowe półki zapewniły maksymalną ładowność.

Dostarczono również specjalne tabliczki reklamowe do umieszczenia na końcu regałów w celach promocji produktów. 

Rezultaty

“Firma Agrimarket została wyposażona w różnego rodzaju rozwiązania magazynowe, pozwalające nie tylko na wystawienie i sprzedaż ich towarów w estetyczny sposób, ale również dające możliwość zwiększenia ich możliwości magazynowych.”

O firmie Agrimarket Finland

Agrimarket to sieć ogólnokrajowych sklepów i usług utworzonych przez Hankkija Oy, Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa, Suur-Seudun Osuuskauppa and Kymenlaakson Agrimarket Oy.