Skip to main content

Współpraca z Dexion napędza Optibelt do dalszego wzrostu

Studium przypadku

Klient: Optibelt
Lokalizacja: Rumunia
Produkty/usługi: Regały paletowe przesuwne (MOVO); Standardowe regały paletowe P90.

Potrzeby biznesowe

Firma Optibelt opracowała plany rozwoju swojej działalności, opierając się na już istniejących ośmiu bazach produktowych w sześciu krajach.

OptibeltAby zapewnić jej solidne przygotowanie do ekspansji, Optibelt uznała potrzebę unowocześnienia swojego obiektu w Rumunii. Strategia grupy jest postrzegana w ujęciu wieloletnim a nie w kwartalnych lub rocznych segmentach, i to ta filozofia właśnie sprawiła, że firma posiada dobrą pozycję dzięki silnej marce i wysokiej jakości produktom.

Teraz Optibelt potrzebował elastycznego rozwiązania magazynowego, które zapewniłoby odpowiednie przechowywanie spaletyzowanych towarów i opon - przy pełnym zoptymalizowaniu wszystkich dostępnych powierzchni magazynowych i zapewnieniu indywidualnego dostępu do każdej palety.

Rozwiązania Dexion

Partnerstwo z firmą Dexion zapewniło Opitbelt ekonomiczne i dużej gęstości rozwiązanie magazynowe, które zapewniało łatwy dostęp do poszczególnych palet.

Zastosowanie regałów paletowych przesuwnych MOVO umożliwiło firmie Optibelt zaoszczędzenie miejsca w magazynie, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i braku potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu do obiektu.

To półautomatyczne rozwiązanie zapewniło firmie Optibelt kompletny i elastyczny system, który będzie efektywny przez wiele następnych lat zapewniając obsługę wzrastającego zapotrzebowania na powierzchnie magazynową.

Korzyści z rozwiązań Dexion:

  • Skuteczna obsługa magazynów gwarantująca, że plany ekspansji mogą być w pełni realizowane.
  • Przyszłościowy łańcuch dostaw, który jest w stanie zapewnić szybką kompletacje i wysyłkę.
  • Opłacalne ekonomicznie i szybkie wdrożenie.
  • Gwarantowana szybka, wydajna i dokładna realizacja zamówień dla wszystkich linii produktów.
  • Stworzenie solidnych fundamentów dla wiarygodnego logistycznego łańcucha dostaw.

optibelt ro

Rezultaty

Dexion ściśle współpracował z firmą Optibelt w celu zapewnienia, że jego magazyn będzie mógł łatwo obsługiwać potrzeby związane z rozwojem firmy. To ekonomiczne rozwiązanie zapewniło sprawne funkcjonowanie łańcucha dostaw w gotowości do ekspansji.

O firmie Optibelt

Firma Optibelt z ośmioma lokalizacjami produkcyjnymi w sześciu krajach jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości pasów napędowych. Jej produkty są używane tam, gdzie wymagana jest trwałość, a jakość nigdy nie podlega kompromisom. Baza klientów Optibelt obejmuje wiele różnych branż, w tym budowę maszyn, motoryzację, sektor technologii rolnictwa i przemysł urządzeń gospodarstwa domowego. www.optibelt.com