Skip to main content

Kasten eułatwia załadunki w Hansaprint

Hansaprint, Finlandia

Studium przypadku

Klient: Hansaprint
Lokalizacja: Turenki / Finlandia
Zastosowane produkty / usługi: regał Pallet Flow, regał Push Back, regały paletowe

hansaprint fi

Potrzeby biznesowe

Hansaprint jest największą drukarnią czasopism w Finlandii zużywającą ponad 75.000 ton papieru rocznie.

Papier dostarczany jest na ogromnych belach, które z uwagi na ich rozmiar i wagę przechowywane są na podłodze póki jest to potrzebne. Następny etap polega na przenoszeniu bel na palety, gdzie przekształcane są one w wydrukowane arkusze, które są przechowywane w magazynie pośrednim na zasadach “ostatnie przyszło, pierwsze wyszło” czyli LIFO – ponieważ są umieszczone na regałach blisko linii produkcyjnych.

Wyroby gotowe są pakowane i przechowywane na regałach typu Pallet Flow, zgodnie z zasadą “pierwsze weszło, pierwsze wyszło” czyli FIFO, zanim zostaną wysłane do wielu krajowych i międzynarodowych klientów.

Jednak drukowanie jest tylko częścią procesu. Zespół firmy Hansaprint oferuje także wszystkie usługi, od projektu graficznego i usług przygotowawczych aż po magazynowanie i logistykę.

Dzięki możliwościom druku termicznego i arkuszowego, oraz zaawansowanemu drukowi cyfrowemu i szerokim usługom po-procesowym i mailingowym, każdy etap ich działalności jest w dużym stopniu zależny od technologii i musi sprostać wielu różnorodnym wymaganiom.

Firma Hansaprint prowadzi działalność w krajach Nordyckich dzięki swoim inwestycjom w nowoczesne możliwości produkcyjne. Inwestycje te obejmują również wewnętrzny przepływ artykułów, który jest zautomatyzowany dzięki użyciu maszyn i AGVs. Ich wysokie standardy i doskonała reputacja za jakość i obsługę klienta oznacza, że musieli znaleźć rozwiązanie które będzie współpracowało płynnie z ich bieżącymi działaniami.

hansaprint fi

Rozwiązania firmy Kasten

Zespół firmy Kasten rozpoczął pracę od przebadania wymagań na każdym z trzech etapów: 

  1. zmiana bel papieru w arkusze gotowe do wydruku
  2. zmiana drukowanych arkuszy w gotowe wyroby
  3. przechowywanie gotowych wyrobów przed wysyłką

Te analizy okazały się nieocenione i pomogły im w utworzeniu rozwiązania, które zmaksymalizowało przepływ produkcyjny i zapewniło najlepsze wykorzystanie miejsca. Firma Hansaprint zgodziła się na ich sugestię stworzenia dynamicznego magazynu paletowego z opcjami LIFO i FIFO.

  • Magazyn jest zdecentralizowany zgodnie z wymaganiami przepływu produkcji, w sposób zapewniający jak największą oszczędność powierzchni.
  • Aby uzyskać maksymalne możliwości logistyczne zarówno regały z arkuszami jak i gotowymi wyrobami są umiejscowione w pobliżu linii produkcyjnych.
  • Magazyn pośredni jest umiejscowiony w regałach LIFO, w bezpośrednim sąsiedztwie procesu produkcyjnego. Automatyczne wózki widłowe ładują i pobierają palety potrzebne w procesie produkcji.
  • Regały FIFO są używane do magazynowania produktów gotowych. Automatyczne wózki widłowe ładują palety z gotowym produktem na regały FIFO a proces rozładowania odbywa się w drugim końcu regału Pallet Flow, bezpośrednio przy miejscu wysyłkowym.

Rezultaty

hansaprint fi

Ponieważ wszystko jest w pełni zautomatyzowane, a ruch pomiędzy każdą częścią regałów jest ciągły, istotnym było aby całe wyposażenie i regały funkcjonowały wyjątkowo dobrze.

Dynamiczny system regałów paletowych oraz automatyczne wózki widłowe są istotną częścią strategii logistycznej w drukarni.

O firmie Hansaprint

Hansaprint Oy jest częścią TS Group. Siedziba główna i najważniejsze zakłady produkcyjne  Hansaprint Oy mieszczą się w Turku w Finlandii. Firma prowadzi również działalność w Vantaa, w Finlandii i Malmö w Szwecji. Powiązanie z firmą Hansaprint's partnerzy to firma oferująca druk offsetowy Newpirint, firma poligraficzna Polytypos i nowe biuro medialne Nitro. W 2016 roku zostali oni wybrani jako drukarnia cyfrowa dla Financial Times i międzynarodowego wydania New York Times, dwóch najbardziej prestiżowych gazet na świecie.