Skip to main content

Constructor zwiększył wydajność magazynu opon firmy Bekö Bil

Studium przypadku

Klient: Bekö Bil
Lokalizacja: Gothenburg/ Szwecja
Zastosowane produkty/usługi: Pionowe regały na opony, Regały Longspan, Regały przesuwne na opony, regały półkowe przesuwne

Potrzeby biznesowe

W związku z nowymi przepisami, wszystkie samochody w Szwecji muszą posiadać dwa zestawy opon, jedne na lato a drugie na zimę. Spowodowało to wzrost wymagań dotyczących składowania i firma Bekö Bil zajmująca się sprzedażą samochodów, zadecydowała o zainwestowaniu w nowoczesny warsztat świadczący usługi w zakresie opon.

Firma wybudowała warsztat serwisu opon w nowopowstałym, oddzielnym budynku połączonym z ich głównym warsztatem. Mimo że przestrzeń była ograniczona, firma chciała znaleźć najlepszy sposób na optymalizację pojemności magazynu.

Firmy Bekö i Constructor są w stałym kontakcie, ponieważ współpracowały już w przeszłości, więc wybór dostawcy tego projektu był naturalny.

Rozwiązania firmy Constructor

beko bil, se

Ograniczona przestrzeń i ogromne wymagania magazynowe oznaczały że najlepszym rozwiązaniem będzie użycie przesuwnego systemu składowania opon firmy Constructor.

Przesuwne regały na opony znacząco powiększają przestrzeń składowania w porównaniu do tradycyjnych metod i są idealne, gdy powierzchnia podłogi jest ograniczona lub gdy cena za każdy m2 jest zbyt wysoka.

Bazujące na przesuwnym systemie półkowym, mogą być montowane na szczycie istniejącego podłoża, co czyni je łatwą i opłacalną opcją. Inne korzyści to:

  • Elektryczny lub ręczny system napędowy
  • Kompaktowe składowanie
  • Szybki dostęp
  • Możliwość dopasowania do bardzo dużych instalacji

W warsztacie firmy Bekö, 120 m2 pozwoliło na zamontowanie 7 napędzanych ręcznie regałów przesuwnych, każdy o długości 10 m, oraz jednego stacjonarnego regału na opony. Dało to całkowitą ładowność od 3.780 do 4.800 (zależnie od wymiaru opony) opon na 7 poziomach składowania.

Rezultaty

"Constructor ma duże doświadczenie w pracy ze specjalnymi projektami, takimi jak nasz. To spowodowało że opracowali specjalnie zaprojektowany system do magazynowania opon, który dostosowano do wymagań firmy Bekö, zapewniając idealne dopasowanie. Zastosowana instalacja zapewnia magazynowanie aż 40 opon/m2, co jest wysoce wydajnym rozwiązaniem."

O firmie BEKÖ Bil

Bekö Bil jest czołowym sprzedawcą samochodów w Gothenburg w Szwecji, wielu znanych marek, takich jak SAAB, Chevrolet, Opel czy Subaru.